UV ar LED lempa nagams – kurią iš jų pasirinkti?

Ne paslaptis, jog lempa nagams yra viena svarbiausių priemonių, be kurios būtų neįmanoma atlikti gelinio lakavimo tiek namuose, tiek ir salone. Bendrai šios lempos yra skirstomos į LED bei UV, kas priklauso nuo lemputės tipo bei skleidžiamos šviesos. Kuria iš jų pasirinkti, priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų, kadangi tik taip galėsite pasirinkti jūsų darbo specifiką labiausiai atitinkančią lempą nagams. Kaip bebūtų, jei tai padaryti vis tiek sunku, šis straipsnis kaip tik jums! Jame aptarsime, kuo skiriasi UV ir LED lempos nagams bei į kokius veiksnius reikėtų atsižvelgti, renkantis vieną jų.

Gelinio lako tipas

Visų pirmiausia, ką reikėtų paminėti – jūsų lempos nagams pasirinkimas priklausys nuo to, kokius gelinius lakus naudojate. LED lempos stingdo tik tuos skaidrius gelinius lakus, ant kurių pakuotės yra nurodyta, jog jie skirti būtent LED lempoms, arba hibridinius lakus, kuriuos galima naudoti turint tiek UV, tiek LED lempą. Tuo tarpu UV lempos spinduliuoja platesnį spindulių diapozoną, todėl bene visi skaidrūs geliai jose gali sustingti itin veiksmingai. Dėl to peržiūrėkite savo turimas priemones ir pasižiūrėkite, kas yra nurodyta ant jų pakuotės. Jei turite daug skirtingų gamintojų priemonių, UV lempa nagams bus tikrai geras pasirinkimas, kadangi ji suteiks daugiau lankstumo. 

Svoris ir dydis

UV ir LED lempos nagams įprastai yra gaminamos taip, jog jas būtų patogu transportuoti, todėl jos tikrai nėra sunkios. Visgi, jei šį įrenginį tenka nešioti gana dažnai, natūralu, jog norisi kaip įmanoma didesnio komforto. LED lempos nagams labai dažnai yra lengvesnės bei mažesnio dydžio, lyginant su UV lempomis. Visa tai itin pasitarnaus toms nagų meistrėms bei meistrams, kurie dirba ne vienoje vietoje bei visą savo įrangą nuolatos turi nešiotis kartu su savimi. 

Laikas

Kitas be galo reikšmingas skirtumas tarp UV ir LED lempų nagams yra tai, kad skiriasi jų greitis ir laikas, per kurį yra sukietinamas gelinis lakas. Nors tai labai priklauso nuo pačios lempos ir jos galios, tačiau yra žinoma, jog naudojant LED lempą, visas lakavimo procesas yra kur kas greitesnis nei tai darant su UV lempa. LED lempos spindulių diapazonas yra siauresnis, tačiau taip pat ir intensyvesnis, todėl gelinis lakas joje sukietėja per maždaug 30 – 60 sekundžių. Na, o turint UV lempa, visa tai gali trukti net apie 2 – 3 minutes. 

Lempučių tarnavimo laikas

UV ir LED lempose naudojamos lemputės gana stipriai skiriasi – tradicinėse UV lempose yra dedamos fluorescencinės lemputės, na o LED lempoms reikalingos šviesos diodų lemputės. Pirmosios tarnauja apie 1000 valandų ir, reguliariai atliekant gelinį lakavimą, šias lemputes reikia keisti maždaug kas pusę metų. Tuo tarpu LED lempučių tarnavimo laikas yra apie 50000 valandų, tad jų nereikia periodiškai keisti, kaip tai reikia daryti turint UV lempą nagams. Tokiu būdu sutaupote ne tik pinigų, bet ir laiko!

Galia

Greičiausiai nieko nenustebinsime pasakę, jog paprastai kuo didesnė lempos nagams galia, tuo greičiau gelinis lakas joje sustingsta. Nerekomenduojama rinktis lempos nagams, kurios galia būtų mažesnė nei 10 vatų, kadangi toks įrenginys nepateisins jūsų lūkesčių bei neatliks savo funkcijos taip gerai, kaip turėtų. Taip pat turėkite omenyje, jog LED lempos yra žinomos dėl mažesnio energijos suvartojimo bei yra laikomos ekonomiškesniu pasirinkimu nei UV lempos, kurios sunaudoja daugiau energijos, siekiant tokio paties rezultato. 

Kaina

Kadangi geliniam lakavimui skirtų lempų pasirinkimas yra be galo platus, natūralu, jog ir jų kainos skiriasi. Pastabūs pirkėjai gali pastebėti, jog LED lempos yra brangesnės nei UV prietaisai. Taip yra dėl to, nes, kaip minėjome, UV lempose esančių lempučių tarnavimo laikas yra kur kas trumpesnis bei jos sunaudoja kur kas daugiau elektros energijos. Tačiau, nereikia išsigąsti ir galvoti, jog LED lempos nėra įperkamos kiekvienam – dėl augančios jų paklausos, atsiranda vis daugiau ir daugiau modelių, kurių kaina būtų prieinama visiems. 

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis padėjo apsispręsti, kurią nagų lempą LED ar UV geriausiai tiktų būtent jums. Kiekviena iš jų turi tam tikrų pliusų ir minusų, tad gerai apgalvokite, kurie iš jų jums daro didžiausią įtaką.