Draugijos „VIVA FEMINA“ narės: „Vėžys tai „draugas“, su kuriuo galima kartu gyventi“

viva femina vilna visiNesenai – vasario 4-ąją – minėjome Pasaulinę kovos prieš vėžį dieną. Visada įsliūkinęs netikėtai, jis pakeičia tiek sergančiojo, tiek jo artimųjų gyvenimus.

„Čia yra tokia liga, su kuria nugyvensi visą likusį gyvenimą“, – pripažįsta tai patyrusi šilutiškė verslininkė Dana Butkienė. Tačiau ji vėžį vadina ir draugu, su kuriuo galima gyventi kartu.

Siekdama suburti bendramintes, prieš septynerius metus ji įkūrė Šilutės rajono moterų, sergančiųjų onkologinėmis ligomis, draugiją „VIVA FEMINA“ ir tapo jos pirmininke.

Kiekvieno mėnesio paskutinį antradienį renkasi 13 likimo draugių. Jos ne tik pataria viena kitai, bet ir aktyviai keliauja, dalyvauja įvairiuose renginiuose, dažnai klauso sveikatinimosi paskaitų.

Praėjusį antradienį į svečius pasiprašė ūkininkas Antanas Poška iš Judrėnų (Kretingos r.) ir klubo moteris supažindino su gydomosiomis vilnos savybėmis bei pademonstravo savo rankomis pagamintus dirbinius iš veltinio.

Šilutės verslininkui Rimantui Jaruškevičiui finansavus, susitikimo pabaigoje, kiekviena „VIVA FEMINA“ narė buvo maloniai nustebinta – apdovanota vilnoniu paklotu.

Draugijos narės džiaugiasi gyvenimu

Susirinkusios draugėn moterys dalijasi patirtimi, kaip ligą įveikti, viena iš kitos sužino apie veiksmingas gydymo ar prevencijos priemones. Vien sava patirtimi neapsiriboja – kviečiasi psichologus, žolininkus, vaistažolių klausimais dažnai konsultuoja Virgilijus Skirkevičius. Draugijos narės aktyvios ir visuomeniniame gyvenime: organizuoja įvairius renginius, išvykas.

D.Butkienė pasakojo, kad naujos narės prisijungia retai, nes šios ligos užkluptos moterys būna sugniuždytos, nerodo iniciatyvos, bijo viešumos. Čia laukiami ir vyrai, tačiau pastarieji išvis nesikreipia.

„Svarbu, kad ligonis neužsisklęstų savyje, nebijotų aplinkinių, stengtųsi dalintis gydymo metodais, nes vienam sunku ligą ištverti, dažnai apninka depresija. Klube mes bendraujame kaip sveikos moterys, būdamos kartu pamirštame ligą ir džiaugiamės gyvenimu, einame į priekį“, – atviravo D.Butkienė.

Visi, norintys prisijungti prie draugijos, yra laukiami ir p. Danai gali paskambinti tel. 8 656  59556.

Vėžys pristabdomas natūraliomis priemonėmis

Vėžio gydymas neįsivaizduojamas be chemoterapijos procedūrų ar cheminių vaistų. Tačiau nustojus juos vartoti, organizmą būtina stiprinti ir kitomis priemonėmis: vitaminais, maisto papildais. „Stiprus imunitetas, tai yra stiprus ginklas prieš mūsų „draugą“, – pabrėžia D.Butkienė.viva femina vilna

Moterys sveikatą stiprina ir natūraliomis priemonėmis. Vėžinių ląstelių gamybą stabdo natūralūs ar rauginti kopūstai, ypač veiksminga gerti jų sultis. D.Butkienė vardija ir kitus naudingus produktus: svogūnus, česnakus, obuolius. Apibendrindama moteris pridūrė, kad geriausia vartoti vaisius ir daržoves, kurie yra užaugę mūsų krašte. Pavyzdžiui, lietuviška aktinidija yra vitamino C bomba ir prilygsta kiviui.

Į klubo susirinkimą atvykęs A.Poška sakė, kad vėžinių ląstelių dauginimąsi stabdo miegojimas ant vilnos pakloto: „Kas atsigula ant tos vilnos, tam vėžys nebeatsinaujina, dingsta slogos, nugaros skausmai“. Spalio mėnesį tokį paklotą jis padovanojo p.Danai, kuri iškart pajuto miegojimo ant vilnos teigiamąsias savybes ir yra labai tuo patenkinta.

Plačiau apie vilnos gydomąsias savybes – kituose „Sveikatos šaltinio“ numeriuose.

50-69 metų moterims būtina tirtis dėl krūties vėžio

Krūties vėžys – dažna onkologinė moterų liga Lietuvoje ir kitose šalyse. Kasmet pasaulyje diagnozuojama daugiau kaip 1 mln. krūties piktybinių navikų, ir tai yra dažniausia moterų mirčių nuo vėžio priežastis.

Tačiau ši padėtis sparčiai gerėja šalyse, kur yra galimybė anksti nustatyti ligą – atliekami mamografiniai tyrimai, organizuotos patikros programos, taikomos efektyvios terapijos.

Šiuo metu krūties vėžio prevencija vykdoma visoje Lietuvoje. Mamografija – tai krūties rentgenologinis ištyrimas, kurį galima atlikti ir Šilutėje, „Medea“ klinikoje.

Ligonių kasos finansuoja krūtų momografinį tyrimą visoms moterims nuo 50 iki 69 metų vieną kartą per dvejus metus. Tyrimas leidžia įžvelgti, ar krūtyje neatsirado pakitimų, kurie keltų vėžio grėsmę.

Atlikus tyrimą, per kelias savaites apie jo rezultatus moteriai praneša šeimos gydytojas, gavęs tyrimą atlikusio ir nuotrauką įvertinusio gydytojo radiologo išvadą. Jei mamografinio tyrimo rezultatas patologinis, šeimos gydytojas pacientę siunčia konsultacijai pas gydytoją specialistą diagnozės patikslinimui ir tolesniam gydymui.

Visais atvejais dėl dalyvavimo programoje reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Net ir jaunesnės ar vyresnės nei programos nustatyto amžiaus moterys, pastebėjusios pakitimus krūtyse, turėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris įvertins sveikatos būklę ir, pastebėjęs pakitimus, nukreips gydytojo specialisto konsultacijai.

Jei jūs žinote, kad galite nemokamai pasitikrinti, bet vis atidėliojate, imkitės gerų darbų dėl savo šeimos ir artimųjų: išsitirkite, paskatinkite savo mamą, dukrą ar močiutę laiku pasitikrinti. Nelaukite akivaizdžių ligos simptomų – laiku diagnozuota liga suteiks sėkmingesnio gydymo galimybę. Atlikus mamografiją profilaktiškai, laiku, neuždelsus, aptinkami net labai maži mazgeliai ar vos jų užuomazgos.