Katyčiuose atvėrė duris nauji bendruomenės namai ir Katinų muziejus

katyciai eisenaŠeštadienį, atšventę Žolinę, Šv. Mergelės Marijos paėmimo dangun šventę, katytiškiai susirinko prisiminti miestelio istoriją ir žengti į naujus bendruomenės namus.

Katyčių istorija vaizdžiai sugulė į naujus informacinius stendus, kurie įrengti įgyvendinant projektą „Kultūrinio turizmo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas kaime“.

„Slenkant šimtmečiams keičiasi aplinka. Vienos sienos byra, kitos prikeliamos naujam gyvenimui. Ir nors metai keičiasi, ateina bei išeina žmonės, bet atmintis išlieka. Lieka tai, ką sugebame išsaugoti ir perduoti iš kartos į kartą“, – katytiškių pastangas katyciai vaitiekovasišsaugoti istoriją gyrė Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Reda Švelniūtė.

Augantis „Gerumo kalnas“

Vėliau dabartiniai ir buvusieji Katyčių gyventojai, svečiai, grojant pučiamųjų instrumentų ansambliui „Pamario Brass“ (vadovas Gražvydas Raila), nuo miestelio aikštės patraukė akmenų „Gerumo kalno“ link.

Jau ne vienerius metus Katyčiuose puoselėjama tradicija – kiekvienas norintis atveža akmenį su linkėjimais ir juo papildo „Gerumo kalną“. Vienas pirmųjų akmenų su palinkėjimu atgulė iš Katyčių bendruomenės pirmininko Viktoro Vaitiekovo rankų. Vėliau savo akmenukus paguldė Stubrių bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė, Šilutės rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Marijona Janavičienė, kiti svečiai.

Atidaryti bendruomenės namai

Šeštadienį virš Katyčių plaukę debesys gyventojams šventinės nuotaikos nesujaukė, nes visi laukė naujų bendruomenės namų atidarymo. Bendruomenės pirmininko V.Vaitiekovo iniciatyva ir katyciai stendaigyventojų palaikymo dėka, bendradarbiaujant su asociacija „Lamatos žemė“, atidaryti ištaigingi, jaukūs bendruomenės namai, kuriuose galės smagiai praleisti vakarus ne tik vietos gyventojai, bet ir svečiai. Atvykusieji galės pasportuoti naudodami treniruoklius, pasikaitinti pirtyje, atgaivinti kūnus specialioje modernioje masažo lovoje.

Visa tai atsirado įgyvendinus projektus „Sveikas žmogus Katyčių bendruomenėje“ ir „Sutvarkytas kiemas džiugina žmogų“.

„Gyvenimas verčia keisti požiūrį į kaimo žmonių kasdienybę, ieškoti naujų laisvalaikio praleidimo ir saviraiškos idėjų, galvoti, ką galima dabartinėje situacijoje padaryti žmonių labui, – sakė įkurtuvių organizatoriai. – Žmonės turi žinoti, kad ne tik mieste, bet ir kaime galima gyventi patogiai.“

Pasidžiaugti katytiškių švente ir įgyvendintais projektais atvyko Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, rajono meras Vytautas Laurinaitis, seniūnė Juzefa Tamavičienė, kaimyninių seniūnijų bendruomenių atstovai.

Visi svečiai žėrė sveikinimus ir gyrė Katyčių gyventojų ir bendruomenės pirmininko V.Vaitiekovo iniciatyvą.
Perkirpti atidarymo juostelę buvo pakviesti R.Žemaitaitis bei V.Vaitiekovas.

Kol bendruomenės nariai svečius vaišino pačių ruoštais skanumynais bei virė plovą, koncertavo Katyčių pagrindinės mokyklos gitaristų ansamblis.katyciai gitaristai

Pasveikintos šeimos, atidarytas Katinų muziejus

Šiemet minint Šeimos metus, pagerbtos ir katytiškių šeimos, kurios augina jauniausias seniūnijoje atžalas. Pasidžiaugta, jog ne visi palieka gimtąjį kaimą, o kuria savo ateitį tėvų žemėje.

Už gilių šeimos tradicijų puoselėjimą bei pagarbą šeimai atsiimti padėkos raštų buvo pakviesti katytiškių Areto Gruzdžio, Armando Pečiulio, Smiltės Bertulytės, Olivijos Milkerytės, Monikos Gruzdovaitės, Laimonto Rupšio ir Pijaus Bartušio tėvai.

Ne paslaptis, kad ir Katyčių seniūnijoje kasmet mažėja gyventojų, tačiau džiugu, kad čia atvyksta ir naujų bei kūrybingų žmonių. Bendruomenės šventės metu pagerbta Katyčiuose neseniai įsikūrusi Dianos Mickienės šeima. D.Mickienė gyventojams žinoma kaip kūrybinga poetė, neseniai parašiusi eilėraštį apie Katyčius.

Šventės metu paskelbta žinia, jog naujuose Katyčių bendruomenės namuose kuriamas ir Katinų muziejus. Ši idėja taip pat kilo aktyviam pirmininkui V.Vaitiekovui.

Prisiminta ir senoji legenda apie miestelio įkūrimą. XV a. pradžioje Katyčių teritorijoje siautėjo maras, kuris nusinešė daugybės žmonių gyvybes. Pasak legendos, naujai atsikėlusieji žmonės rado tuščią kaimą, kuriame nebuvo nė gyvos dvasios. Jie katyciai jaunos seimosklaidžiojo apžiūrinėdami namus ir, radę katę su šešiais katyčiais, sušuko: „Pažiūrėkit, katyčiai“. Nuo to laiko ši vietovė vadinama Katyčiais.

Pristatydamas būsimą Katinų muziejų, bendruomenės pirmininkas V.Vaitiekovas vienas pirmųjų padovanojo medinį katiną. Jis mano, kad Katinų muziejuje netrukus atsiras gausybė įvairių katinų, muziejus taps dar vienu traukos objektu atvykstantiesiems į šį kraštą svečiams.

Padėkos geradariams

Šventei artėjant link pabaigos atsidėkota rėmėjams bei globėjams. Tai UAB „LL investicijos“, kuri į naujuosius bendruomenės namus įvedė šilumą, šarvojimo salėje įdėjo langus ir duris, UAB „Tima“ – už išpuoštą ir sutvarkytą aplinką, UAB „Žemera“ – už padovanotą akmenį, kuris stovi bendruomenės namų kieme, UAB „Stamela“ – už įrengtą nuotekų sistemą ir aplinkos sutvarkymą, asociacijai „Lamatos žemė“ – už suteiktą galimybę dalyvauti projektuose, UAB „Giriukas“ – už medieną bendruomenės namų atstatymui po gaisro, Katyčių pagrindinės mokyklos muzikos mokytojai Daliai Kriščiūnienei – už meninę programą, seniūnei Juzefai Tamavičienei – už glaudų bendradarbiavimą.

Šventę vainikavo UAB „LL investicijos“ dovanotas koncertas, kurį atliko grupė „Minoil Bluegrass band“.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų” Facebook albume.