Sukčiai apsimeta ir VMI

Artėjant gyventojų pajamų deklaravimo terminui, šia situacija naudojosi ir sukčiai – prisidengdami Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vardu, klastodami nuorodas, jie siekė išvilioti tūkstantines sumas.

delfi.lt nuotr.

Sukčiai išnaudoja aktualijas, pavyzdžiui, kai gyventojai skuba užpildyti deklaracijas.  Net patyrę interneto vartotojai gali akimirką prarasti budrumą ir paspausti kenkėjišką nuorodą. “Svarbu neskubėti spausti nuorodų, kurias gaunate SMS žinute ar el. laišku, bet net ir ieškant reikalingos įstaigos per paiešką galima užkibti ant sukčių padirbtų tinklapių“, – sakė „Tele2“ atstovas Donatas Drakickas.

Norint apsisaugoti nuo piktavalių, svarbu laikytis kelių taisyklių – visada tikrinti nuorodos adresą, o kilus įtarimui – niekada jos neatidaryti. Jei visgi tokią nuorodą paspaudėte, jokiu būdu nesuveskite ten savo duomenų, nesidalinkite jokia svarbia informacija. Dar viena taisyklė – neskubėti – geriau viską du kartus patikrinti, pavyzdžiui, susisiekus su institucija, iš kurios gavote laišką ar SMS, arba apsilankyti jos tinklapyje, kad įsitikintumėte, kad jums atsiųstas tikras laiškas ar žinutė.

Būtina naudoti stiprius slaptažodžius, juos reguliariai keisti, o dar geriau – naudoti slaptažodžių tvarkykles. Taip pat reikėtų reguliariai atsisiųsti ir įsidiegti įrenginio atnaujinimus, naudoti antivirusines programas ar operatoriaus siūlomą tinklo lygiu veikiančią interneto apsaugą.

Vien per pirmąjį šių metų ketvirtį „Tele2” interneto apsauga blokavo per 95,65 mln. saugumo grėsmių. Skirtingai nuo antivirusinių programų, kurias reikia diegti į kiekvieną kompiuterį ar telefoną, tokia interneto apsauga veikia tinklo lygmeniu, todėl nieko papildomai atsisiųsti klientui nereikia.

Susidūrus su sukčiavimo schema ar nukentėjus nuo apgavikų, pranešti galima  interneto svetainėse https://www.epolicija.lt/report arba https://www.nksc.lt/pranesti.html. Vaikams žalingą ar su nepilnamečių išnaudojimu susijusį turinį, raportuoti www.svarusinternetas.lt.

BNS inf.