150-osios M. K. Čiurlionio gimimo metinės Švėkšnoje paminėtos surengiant kamerinės muzikos koncertą grafų Pliaterių parko Genovaitės viloje. Styginių kvartetas iš Klaipėdos: Lina Marija Songailė (smuikas), Sandra Mamina (smuikas), Viktė Nabažienė (altas) ir Ignas Bazaras (violančelė) dovanojo koncertą „Čiurlionis miške”. Koncerto metu skambėjo M. K. Čiurlionio ištrauka iš simfoninės poemos „Miške”, aranžuota styginių kvartetui graikų kompozitoriaus Charalampos Efthymiuo, styginių kvartetas c-moll, ir dramatiškasis Philip Glass styginių kvartetas Nr. 3 „Mishima“. Klausytojai galėjo pasimėgauti tiek žinomais muziko kūriniais, tiek rečiau girdėtu, atlikėjai atskleidė Čiurlionio muzikos gelmę, unikalumą ir amžinumą.
Šis jubiliejinis koncertas – puiki proga dar kartą prisiminti ir įvertinti M. K. Čiurlionio palikimą ir jo svarbą Lietuvos bei pasaulio kultūrai. Tai buvo ne tik muzikos, bet ir bendruomenės šventė, subūrusi švėkšniškius bei į Mažąją kultūros sostinę atvykusius svečius, kuriems brangi Čiurlionio kūryba.
Organizatoriai dėkingi Kęstučiui Paulauskui, Aušrai ir Antanui Martinkams, suteikusiems galimybę koncertą surengti Genovaitės viloje.
Rašyti atsakymą