A.Gečas: kreipimasis į Šilutės krašto bendruomenę

gecas algirdas copy2011 m. lapkričio 24 d.  Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus pirmininko, mero pavaduotojo V.Pavilonio pareikštas nepasitikėjimas savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininku A.Jaku mums yra nepriimtinas, nes yra nepagrįstas ir prieštarauja demokratijos normoms.

Kontrolės komiteto pirmininką skiria savivaldybės taryba opozicijos siūlymu. Tai reiškia, kad šis komitetas yra itin svarbus siekiant užtikrinti tarybos sprendimų vykdymo kontrolę ir atsakomybę bei opozicijos teisėtos veiklos galimybes.

Šilutės rajono savivaldybės vadovų norą pakeisti Kontrolės komiteto pirmininką A.Jaką mes tiesiogiai siejame su Žemaičių Naumiesčio muziejaus pastato renovacijos ir biokuro pirkimo UAB „Šilutės šilumos tinklai“ peripetijomis. Kontrolės komitetas, Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicija domėjosi:

– kodėl 2011 m. birželio mėn. Žemaičių Naumiesčio muziejaus pastato renovacijos konkursą laimėjo 6 vietoje likusi (iš 6 dalyvių ) ir 275 000 Lt daugiau už remonto darbus pasiūliusi Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario S.Stankevičiaus įmonė UAB „Statybų valdymo sprendimai“;

– kodėl Šilutės rajono savivaldybė atsisakė 2011 m. spalio mėn. gautos apie 600 000 Lt Europos Sąjungos paramos Žemaičių Naumiesčio muziejaus pastato renovacijai;

– kodėl UAB „Šilutės šilumos tinklai“ Stebėtojų taryba, vadovaujama mero pavaduotojo, partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus pirmininko V.Pavilonio, leido UAB „Šilutės šilumos tinklai“ vadovybei delsti biokuro pirkimo konkursą, kurio sekoje UAB „Šilutės šilumos tinklai“ 2011-2012 m. papildomai už biokurą sumokės daugiau  kaip 900 000 Lt.

Į šiuos opozicijos iškeltus klausimus Šilutės rajono savivaldybės vadovai nepateikė aiškaus atsakymo ir siekia šias problemas paversti dar vienu jų „pasiekimu“ vietos bendruomenės labui.

Keista ir tai, kad pagėgiškis LR Seimo narys, buvęs Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pavaduotojas K.Komskis, ieškodamas ankstesnės kadencijos Šilutės rajono vadovų padarytų pažeidimų, visai nesidomi mūsų keliamomis problemomis.

Mes kviečiame LR Seimo narius, kurie atstovauja Šilutės rajono gyventojams, atsakingai įsigilinti į Šilutės rajono savivaldybėje susidariusią padėtį ir savo, kaip tautos atstovų, galia išsiaiškinti, ar nebuvo padaryta pažeidimų vykdant Žemaičių Naumiesčio muziejaus pastato renovacijos konkursą ir renovaciją bei biokuro pirkimo konkursą UAB „Šilutės šilumos tinklai“.

Mes manome, kad šiomis problemomis turėtų susidomėti ir tokios atsakingos mūsų šalies struktūros kaip Specialiųjų tyrimų tarnyba bei Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba. Tai būtina padaryti tam, kad iki galo išsiaiškintume, ar Šilutės rajono savivaldybės tarybos daugumos sprendimai ir veiksmai buvo teisėti, ar juose galimai nėra korupcijos apraiškų.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicijos pirmininkas Algirdas GEČAS