A.Gridino labdaros fondas gerumu sušildė 11 daugiavaikių šeimų

Gridino fondasGriūvanti trobelė Saugų seniūnijos miškuose, o joje perpus padalinta patalpa – kambarėlis ir virtuvėlė. Vietos tiek, kad vos apsisuksi, tačiau čia gyvena šeima su trim vaikais. Prieš šventes, kad užsidirbtų vieną kitą eurą, mama pešė žąsis, dėl to namuose tvyrojo specifinis kvapas.

Sunki šeimos kasdienybė išspaudė ašarą Aleksandro Gridino labdaros fondo atstovei Gabrielei Žilienei, kuri kartu su Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus atstovais, prieš šv. Kalėdas lankė sunkiai besiverčiančias daugiavaikes šeimas.

Šiai šeimai, kaip ir kitoms dešimčiai Šilutės rajono daugiavaikų šeimų buvo įteiktos dovanos – brangūs maisto produktai šv.Kūčiui stalui ir žaisliukai, žaidimai vaikams.

„Tegul spindi vaikų akys nerūpestingumu! Mūsų fondo Kalėdų senelis šiais metais apsilankė ir pasidalino gerumu su vienišomis mamomis iš Vilniaus ir Klaipėdos bei su 22 šeimomis, gyvenančiomis Šilutės r. Švėkšnos, Juknaičių, Usėnų, Kintų, Rusnės, Gardamo, Žemaičių Naumiesčio, Katyčių, Vainuto, Saugų seniūnijose bei Elektrėnų mieste. Dovanėlių sulaukė arti 100 vaikų“, – sakė fondo atstovai.

Fondas veikia 5 metus

Gridino fondas_dezesAleksandro Gridino labdaros fondas savo veiklą vykdo jau 5 metus. Fondas perėmė ir toliau vysto kompanijų grupės „Gridinæs Group“ vykdytas socialines paramos programas, siekiant skleisti savitarpio supratimo, pagalbos ir bendradarbiavimo principus visuomenėje.

Fondo  veiklos kryptys: vaikų sveikata, socialinė parama, vaikų ir jaunimo užimtumas bei ugdymas.

„Visą gyvenimą esu verslo pasaulio žmogus. Mūsų įmonės dirba visame pasaulyje – sutinku daug įvairių žmonių ir visur matau panašias gyvenimiškas problemas. Kad žmonės turi padėti vieni kitiems, supratau seniai. Paramą teikėme nuo pat savo verslo pradžios – kadangi buvome pirmieji, pradėję savo krašte vystyti pramoninį alpinizmą, į mus kreipdavosi daug bažnyčių, ne tik prašydamos iškelti ar suremontuoti jų kryžius, bet ir padėti jų globojamiems žmonėms. Negalėdavau atsakyti.

Po kiek laiko supratau, kad atsitiktinė, impulsyvi pagalba nesprendžia problemų, kad parama, kaip ir bet kuri veikla, turi būti tvarkoma, organizuojama, administruojama, t.y. veikti sistemiškai. Taip užgimė fondas, kuris perėmė mūsų kompanijos paramos programas“, – sako fondo įkūrėjas Aleksandras Gridinas.

Atrinko 11 šeimų

Aplankyti sunkiai besiverčiančias Šilutės rajono šeimas A.Gridino labdaros fondo atstovai nusprendė dar lapkričio viduryje. G.Žilienė parašė laišką Šilutės rajono socialinės paramos skyriui ir paprašė atrinkti 10 šeimų, kurioms labiausiai reikėtų paramos prieš Kalėdas. Ligšiol Šilutės rajone fondas nebuvo vykdęs jokių projektų ar akcijų.

Gridino fondas_lankoSocialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis prisipažino, kad anksčiau jis ir kiti skyriaus specialistai, nieko nebuvo apie šią organizaciją girdėję. Jis buvo maloniai nustebintas, kad gerus darbus fondas nori daryti ir Pamaryje.

„Tas, kuris įkūrė fondą nori ne rodytis pats, bet rodyti savo gerus darbus“, – gerų žodžių negailėjo vedėjas.
Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Inga Užgalienė susisiekė su kaimiškųjų rajono seniūnijų socialinėmis darbuotojomis ir paprašė, kad jos rekomenduotų gausesnes šeimas, kurioms reikalinga parama.

Papildomai buvo susitarta aplankyti ir Žemaičių Naumiestyje gyvenančią Onos Jogienės šeimyną, kurioje šiuo metu auga 11 tėvų globos netekusių vaikų. Taigi A.Gridino labdaros fondo atstovė aplankė ne dešimt gausių šeimų, kaip žadėjo, bet vienuolika!

Dovanojo maisto produktus ir žaislus

Fondo atstovė G.Žilienė pati važiavo pas sunkiai besiverčiančias Šilutės rajono šeimas ir joms įteikė dovanėles. Kelią į šeimų namus jai parodė seniūnijų socialinės darbuotojos ir Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė I.Užgalienė.
Šeimoms moteris dovanojo dėžes su šv. Kalėdų stalui skirtomis vaišėmis ir žaidimais, žaislais mažiesiems.

Gridino fondas_Jogienes_seimyna„Kaip ir kasmet prieš šv. Kalėdas, lankome šeimas, kurioms šiuo metu nelengva, ir padedame kartu su rėmėjais, padengti šventinį stalą, o vaikučius pradžiuginti dovanėlėmis. Nuoširdžiai dėkojame visų vardu visiems, per Pyragų dieną pasidalinusiems gerumu bei fondo draugams ir rėmėjams, kurių dėka galėjome padėti šioms šeimoms. Mes linkime prie šventinio stalo susėdusioms mūsų aplankytoms šeimoms, kad sunkus laikotarpis pasibaigtų kartu su praeinančiais metais, ir saulės šviesa bei džiaugsmas lydėtų visus“, – sakė fondo atstovė.

Aplankytos šeimos džiaugėsi joms įteiktomis dovanomis. Anot A.Šimelionio, ne visi šie žmonės sau galėtų leisti nusipirkti tokius brangiai kainuojančius maisto produktus, kaip „Džiugo“ sūris ar parūkyta kalakutienos krūtinėlė, riešutai.
Anot vedėjo, rajone išties daug šeimų, kurioms reikalinga parama. Prieš Kalėdas seniūnijų socialinės darbuotojos pačios rūpinasi, kaip paremti šias šeimas – ieško rėmėjų, kviečia juos į kalėdinius renginius. Vienose seniūnijose specialistės pačios važiuoja pas šeimas, kitose pakviečia į bendrą renginį prie eglutės ir dovanėles gauna tik tie, kurie ateina patys.