A.Jakas siūlo nusikalstamą neveiklumą keisti ambicingais projektais

EKONOMIKOS 1Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Arvydas Jakas sako, kad buvusio rajono vadovo Virgilijaus Pozingio veiklą galima vadinti nusikalstamu sąstingiu, nes jo vadovavimo metu sugebėta įgyvendinti tik prieš 5 metus suplanuotus ir pradėtus darbus, o naujos strateginės idėjos nesubrandintos ir nepradėtos įgyvendinti.

Pirmojo ES paramos finansavimo laikotarpio (2007-2013 metų) projektai Šilutės rajone baigti ar jau baigiami. 2014 metais bus skelbiamas naujų projektų finansavimo laikotarpis, tačiau Savivaldybė neturi parengtų projektų, kuriems galėtų gauti ES struktūrinių fondų finansavimą.

Savivaldybė išsekusi – neturi projektų

Spaudos konferencijos metu A.Jakas sakė, kad analizuodamas ankstesnės rajono vadovybės veiksmus pastebėjo, jog savivaldybės ekonominės plėtros planavimas ilgą laiką apsiribojo tik menkaverčių programų finansavimo konkursų gaudymais. Akivaizdu, kad Planavimo ir plėtros skyriaus darbas vyko klaidinga kryptimi.

Pasak A.Jako, blogiausia yra tai, jog Savivaldybė antrąjį ES paramos finansavimo laikotarpį (2014-2020 metų) pasitinka su tuščiu rajono biudžetu (liepos 1 d. Savivaldybės skola kreditoriams siekė 51 mln. Lt) ir be jokių strateginių projektų naujoms idėjoms įgyvendinti. „Savivaldybė – išsekusi“, – konstatuoja A.Jakas.

A.Jako nuomone, savivaldybės ekonominė sėkmė ir rajono žmonių gyvenimo kokybė pagerės tik tuomet, kai vėl bus sugrįžta prie strateginių projektų planavimo ir sistemingo tokių projektų įgyvendinimo. Vienas iš būsimų projektų turėtų būti Šilutės sporto ir pramogų centro statybos Rusnės gatvėje.

Darbų planas – labai ambicingas

Spaudos konferencijoje pristatydamas Ekonomikos ir finansų komiteto darbo planą antrajam pusmečiui A.Jakas sakė sulaukęs kolegų politikų pastabų, jog tai – labai ambicingas planas. Tačiau, jo nuomone, planai ir tikslai turi būti ambicingi, jeigu mes norime, kad Šilutė būtų bent trečias miestas Lietuvoje – po Vilniaus ir Klaipėdos.

Žiniasklaidininkams priminus, kad A.Jakas miestų eilėje pamiršo paminėti Kauną, politikas nesutriko: jo nuomone, Kaunas šilutiškiams – tik degalinės stotelė pakeliui į Vilnių. 

Konferencijoje dalyvavę rajono merė Daiva Žebelienė ir jos pavaduotojas Š.Laužikas žurnalistams patvirtino, kad minėtas planas valdančiojoje koalicijoje yra aptartas ir palankiai įvertintas, jį patvirtino ir rajono Taryba.

Taigi Ekonomikos ir finansų komitetas rugsėjo mėnesį užsibrėžė nagrinėti ir spręsti buitinių atliekų rūšiavimo ir tvarkymo problemas. Pasak A.Jako, šį klausimą nuolat akcentuoja ir siūlo rasti geresnius sprendimus komiteto narys Alfonsas Vanagas. Jį ir kitus racionaliai mąstančius rajono politikus piktina faktas, kad Savivaldybės administracija prisiėmė įsipareigojimą administruoti atliekų tvarkymo rinkliavą. Trejų metų tokios veiklos rezultatas – 1,5 mln. Lt nuostolis.

Šarūno Laužiko iniciatyva, Ekonomikos ir finansų komitetas rugsėjo mėnesį svarstys klausimą dėl rajone esančių prieplaukų tvarkymo ir eksploatavimo bei Nemuno deltos upių gilinimo problemų.

A.Jakas įsitikinęs, kad Šilutė turi visas prielaidas įgauti Žaliojo miesto statusą. Šilutės centrinė katilinė baigia pereiti prie atsinaujinančio kuro, rajone sparčiai vystomas vėjo jėgainių tinklas, yra galimybė „pasikinkyti“ geoterminę šilumą, klojami nauji dviračių takai, turime bendradarbiavimo sutartį su Mokslų akademijos mokslininkais.

Žaliojo miesto statusas sietinas ir su Ekonomikos ir finansų komitete ketinamu svarstyti klausimu dėl naujos gatvių apšvietimo sistemos. A.Jako nuomone, pakeitus įprastus gatvių šviestuvus į naujausios taupios technologijos „led“ šviestuvus, būtų sutaupyta daug elektros energijos ir atsirastų galimybė apšviesti gatves, kuriose nėra apšvietimo.

Todėl, A.Jako nuomone, Šilutei Žaliojo miesto statusas yra būtinas, nes tai yra ir galimybė gauti papildomą ES finansavimą.

A.Jako nuomone, Šilutei reikia pasinaudoti Zarasų ir Vilniaus savivaldybių patirtimi, kaip pasinaudoti valstybės parama atnaujinant daugiabučius namus. Minėtose savivaldybėse sudarytos sąlygos žmonėms renovuoti savo daugiabučius be bankų kreditų. Už atliktus darbus gyventojai atsiskaito, sutaupę pinigų iš pigesnio šildymo. Todėl spalio – lapkričio mėnesį Ekonomikos ir finansų komitetas svarstys galimą daugiabučių namų renovacijos programą.

Politiko Edvardo Vitkausko iniciatyva spalio – lapkričio mėnesį komitetas svarstys ir klausimą dėl Šilutės rajono galimų vietovių kurortinio statuso.