A.Liekio paveiksluose – namų ilgesys

liekio paroda portretasPirmąją personalinę parodą Kintų Vydūno kultūros centre pristatė menininkas Aurimas LIEKIS. Pastelių miniatiūros sukurtos Anglijoje, kur A.Liekis kurį laiką dirbo ir gyveno.

Pasak menininko, paroda „Pa(si)mąstymai ir pa(si)stebėjimai“ padeda stabtelėti nuo kasdienio vartojimo, nerimo ir atsigręžti į save.

Darbai persmelkti Vydūno filosofija

Atidarymo metu Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė kalbėjo, jog pastebėjusi A.Liekio darbus iškart nutarė, kad tai – simboliška dovana Vydūnui 144-ojo gimtadienio proga. Jos manymu, miniatiūros puikiai tinka iliustruoti filosofiškas Vydūno mintis. Be to, Vydūnas, kaip ir Aurimas, kūrė ne gimtinėje.

„Žmogus ne namie yra be šaknų, jaučiasi, mąsto, atrodo kitaip. Šituose darbuose labai daug poezijos per spalvą, dėmę, pustonį“, – sakė R.Tarvydienė.
liekio paroda draugai du
Nuo 2003 m. A.Liekis dalyvauja emalio simpoziume „Pamario ženklai“. Vienas jo darbų padovanotas Ispanijos emalio muziejui.

Menininkas taip pat sukūrė įdomių juvelyrikos darbų 140 metų Vydūno jubiliejui.

Dailės mokyklos Kintų skyriaus mokytojas metodininkas, menininkas Romas Tarvydas pastebėjo, jog parodos miniatiūros labai „emališkos“. Jo teigimu, paroda stipri, stilistiškai vienoda, todėl ją drąsiai galima eksponuoti ne tik didžiuosiuose Lietuvos, bet ir Europos miestuose.

Patinka analizuoti žmones

Pats A.Liekis prisipažino, jog vydūniška dvasia yra jo pasąmonėje, gyvenimo būde. Kūrybai specialaus įkvėpimo nereikia, nes viskas ateina iš pasąmonės tam tikru laiku. Vyraujanti pastelių miniatiūrų tematika: figūros, angelai, mirtis, gyvenimas, dvasingumas. Aliejinė tapyba sukurta žiemą Šilutėje.

„Namų ilgesys Anglijoje davė didelį impulsą kūrybai. Minčių parsiveždavau ir važiuodamas traukiniu, ir metro, ir vaikščiodamas žmonių minioje, ir sėdėdamas parke“, – kalbėjo menininkas.

Pavadinęs save miesto žmogumi Aurimas sakė, jog mėgsta stebėti žmones, bendrauti, analizuoti jų charakterius, santykį su aplinka, gamta. Stimulą kurti skatina ir kelionės, pažintis su kitomis kultūromis.

„Na va, pabuvo Aurimas užsieny, pamatė gyvenimą, pabadavo, pavargo, grįžo ir sukūrė. O kas sako, kad tik sotūs kuria?“ – šmaikštavo bičiulis Jonas Purlys ir Šilutės meno mokyklos direktorės pavaduotojas Arnoldas Milukas.

Nuo buvusių kolegų ir draugų jie padovanojo „vaistų kvanktelėjusiam menininkui“ bei palinkėjo rasti mūzų ir gimtinėje.

Šilutės savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė įteikdama gėles pažymėjo, jog renginys keistas jau tuo, kad ką tik per duris bandė veržtis Siamo katinėlis.

„Šiuose darbuose taip pat yra katinėliai, kurie slepiasi. Toks gyvūnėlis arba glaudžiasi, arba brėžia. Taip ir darbai: vieni brėžia, kiti glosto. Tegul brėžia visų sielas tavo kūryba“, – linkėjo V.Griškevičienė.

Susirinkę draugai dėkojo menininkui už parodą ir svarstė, kiek Aurimo galima rasti jo darbuose.

Galerija: parodos atidarymas

joomplu:3667

spaudos remimo fondasProjektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.