A.S.Nausėda – į Seimą su savivaldybės problemų krepšeliu

NAUSEDA 7Šilutės savivaldybės vadovai – „tvarkietis“ meras Vytautas Laurinaitis ir socialdemokratas administracijos direktorius Sigitas Šeputis, be jokios abejonės, tikėjosi visai kitokių LR Seimo rinkimų rezultatų. Abu jie protegavo, dabar jau akivaizdu, pralaimėjusias politines jėgas ir politikus.

Pasak S.Šepučio, supratimas, kad valdžia keisis jam atėjo tik tuomet, kai rinkimų I turo naktį pradėjo plaukti balsavimo rezultatai.

Valdžios valandėlėje su rajono žiniasklaida abu rajono vadovai pasidžiaugė, kad Seimo valdančiojoje koalicijoje turėsime savo rajono žmogų, gerai žinantį savivaldybės problemas, – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovą Alfredą Stasį Nausėdą.

Parlamentaro mandatą iškovojęs A.S.Nausėda „Šilutės naujienoms“ sakė, kad yra dėkingas žmonėms, pareiškusiems jam didžiulį pasitikėjimą, ir yra pasirengęs būti visų Šilutės krašto žmonių atstovu, neskirstančiu žmonių pagal partijas ar simpatijas joms.

Suplanuotų ir pradėtų darbų krepšelis

Savivaldybės vadovai neslėpė, kad yra nerimo dėl valdžios pasikeitimo. Jie tik viliasi, kad pasikeitus valdžiai Seime ir Vyriausybėje, pradėti darbai bus tęsiami.

O suplanuotų ir pradėtų darbų, kuriems reikės naujos valdančiosios daugumos valdomų ministerijų valios, pasak mero V.Laurinaičio, mūsų savivaldybėje yra apstu.

Norisi, kad nesulėtėtų daugiabučių namų renovacijos procesas – Savivaldybė yra parengusi dar 9 daugiabučių namų renovacijos visą reikiamą dokumentaciją. Be to, Aplinkos ministerijoje jau suderinti planai Šilutės mieste įgyvendinti Laisvės alėjos kvartalinę renovaciją.

Sutarusi su Švietimo ir mokslo ministerija, Savivaldybė įsigijo Kintų „Vėtrungės“ vasaros stovyklą. Ją buvo sutarta renovuoti Švietimo ir mokslo ministerijos lėšomis. Yra parengti visi reikiami renovacijos dokumentai.

Savivaldybė ir Rusnės seniūnijos žmonės labai tikisi, kad Rusnės specialiosios mokyklos vietoje bus įkurta Jūrų kadetų mokykla. Šilutės savivaldybė yra pasirengusi tokioms įkurtuvėms.
NAUSEDA 1
Pamario pagrindinė mokykla Šilutės mieste yra pasirengusi energetinio taupymo renovacijai, Aplinkos ministerijoje beliko pasirašyti projekto finansavimo sutartį.

Šilutės ligoninės Vidaus ligų skyriaus patalpų renovacija turi būti pabaigta iki šv. Kalėdų. Pusę pinigų – apie 500 tūkst. Eur – buvo sutarta gauti iš valstybės biudžeto kitais metais.

Pagal Žvyrkelių asfaltavimo programą Šilutės savivaldybėje kitais metais turi būti asfaltuota 12 km žvyrkelių.

Jau baigti poveikio aplinkai tyrimai dėl estakados ant Rusnės kelio statybos. Susisiekimo ministerija jau dabar įgyvendina viešąjį konkursą estakados techniniam statybos projektui parengti. Susisiekimo ministerijoje buvo suderinti planai, kad estakada būtų pastatyta iki 2020 metų.

Sporto komplekso statybos Šilutėje darbai prasidės dar šiemet – baigiamos viešojo konkurso procedūros ir statybų pradžiai šiemet gauta 200 tūkst. Eur. Valstybės investicijų fonde kitais metais buvo planuojama 500 tūkst. Eur suma statyboms tęsti.

Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų tarnyba įgyvendina viešuosius pirkimus apžvalgos bokšto statybai Rusnės salos pakraštyje. Šioms statyboms ministerija buvo suplanavusi skirti 400 tūkst. Eur.

Taigi, pasak V.Laurinaičio, čia paminėtas bemaž visas Savivaldybės suplanuotų ir pradėtų darbų krepšelis. Tikėtina, kad naujasis Seimo narys A.S.Nausėda, atstovaujantis mūsų kraštui, kartu su savivaldybės vadovais spręs, kaip įgyvendinti darbus, ir Seimo valdančiojoje koalicijoje apgins Šilutės rajono žmonių ir savivaldybės interesus.

Stengsis dėl Šilutės ir visos Lietuvos žmonių

Pasak naujojo parlamentaro A.S.Nausėdos, jam, savivaldybės Tarybos valdančiosios koalicijos nariui, gerai žinomi Savivaldybės numatyti ir jau pradėti įgyvendinti darbai, kuriems reikės valstybės aukštesniųjų institucijų palaikymo bei biudžeto pinigų. Visi mero išvardinti darbai atitinka rajono žmonių lūkesčius, yra viso rajono Tarybos politikų bei savivaldybės administracijos darbo nuopelnas. Todėl darbų tęstinumas būtinas, o atsakomybė jau dabar pradeda slėgti ir ką tik į Seimą išrinktą naująjį jo narį.

Kol Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovai tariasi, su kuo dalintis iškovota valdžia, A.S.Nausėda tikisi, kad į koaliciją prisikalbins socialdemokratus. Nors koalicija su TS -LDK būtų gausesnė, tačiau ši partija kelia „per daug kietų ir sunkiai suderinamų su Valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų programa reikalavimų“.

Kalbėdamas apie darbus, kurie jam būtų įdomūs ir svarbūs Seime, A.S.Nausėda minėjo, kad Lietuvai būtina grįžti prie intensyvesnio žemės išnaudojimo. Pasak jo, Lietuvoje pagal tiesioginę paskirtį, kaip žemės ūkio naudmenys, naudojama tik apie 30 procentų žemių. Šilutės rajone dar laikoma 0,3 sąlyginio gyvulio hektare, tačiau yra rajonų, kur tėra tik 0,1 gyvulio. Tuo metu Europos Sąjungos vidurkis – 1,7.

„Kodėl Lietuva neišnaudoja tokio svarbaus ekonominio potencialo? Valstybės vadovų ir jos diplomatų pagrindinė užduotis – pagamintai žemės ūkio produkcijai būtina rasti eksporto rinkas. Sektinas pavyzdys – Olandija.

Valstybė – nedidelė, žemė atkovota iš jūros, ir šalis lyderiauja užaugintos ir perdirbtos produkcijos kiekiais. Niekad nereikia pamiršti, kad viena darbo vieta žemės ūkyje sukuria 4 ir daugiau darbo vietas miesto versle. Tai prekyba technika, trąšomis, veterinarinės paslaugos, elektros tiekimas (ūkininkas – labai didelis jos vartotojas), statybinių medžiagų gamyba, jų pardavimas (miestiečiui jų tiek daug nereikia). Kaime daug visko naudoja ir tuo pačiu sukuria darbo vietas miestui“, – kalbėjo A.S.Nausėda.

Naujasis parlamentaras akcentavo ir nepalankią verslui mokesčių problemą. A.S.Nausėdos nuomone, mokesčiai turi skatinti žmones dirbti, o ne bijoti imtis verslo.

„Įregistruoja žmogus įmonę, ima kreditą technikai įsigyti, ir nors nepradėjo nieko gaminti, o valstybė jau prašo mokesčių. Kodėl neduodama žmogui pradėti veiklą, įsukti apyvartą? Turėtų būti mokesčių atidėjimo mechanizmas pradedantiesiems. Kodėl mūsų tautiečiai, jaunimas pasakoja, kaip lengva jiems yra registruoti veiklą ir kurti verslą Anglijoje? Ten trejus metus mokesčių nėra, o mokesčių inspekcija tik domisi, kaip sekasi, klausia, ko reikėtų, kad verslas sektųsi dar geriau. Kodėl pas mus Lietuvoje yra kitaip?“ – mokesčių problemą iliustravo A.S.Nausėda.

Jis norėtų Seime dirbti Kaimo reikalų komitete.

Savas ūkis neprapuls

A.S.Nausėda yra ūkininkas, ūkį paveldėjo iš tėvo. Dabar jis valdo 130 ha nuosavos žemės, laiko 50 karvių bandą, o su įvairiu prieaugliu turi apie 120 galvijų. A.S.Nausėdos ūkis yra šiuolaikiškas, modernizuotas, jam aptarnauti yra sukurtos 4 darbo vietos. Dirba patikimi ir darbštūs kaimynai – stubriškiai. Todėl, pasak A.S.Nausėdos, išvažiavus dirbti į Seimą ūkis niekur neprapuls. Yra puikus ryšys, kompiuteriai – ūkiui vadovauti atstumas nebus kliūtis.