A.Šimelionis – vėl Socialinės paramos skyriaus vadas

SIMELIONISIš Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų atleistas Alvidas Šimelionis vėl sėdo prie valdininko stalo. Nuo šios savaitės pirmadienio jis sugrįžo dirbti Socialinės paramos skyriaus vedėju, spėjęs porą savaičių paatostogauti.

Savivaldybės administracijoje Socialinės paramos skyriaus vedėjo vieta tarsi tyčia pusantrų metų buvo laisva, kol A.Šimelionis, buvusios merės Daivos Žebelienės valdančiosios koalicijos valia, ėjo politinio pasitikėjimo pareigas – dirbo administracijos direktoriaus pavaduotoju. Su šiuo postu A.Šimelioniui teko atsisveikinti taip, kaip ir visiems kitiems minėtos koalicijos politinio pasitikėjimo tarnautojams, opozicijai surengus valdžios perversmą.
Valstybės tarnautojas – jau 23 metus

A.Šimelionio valstybės tarnautojo karjera prasidėjo nuo 1990 m., kai jis Šilutės savivaldybės administracijoje pradėjo dirbti Švietimo skyriaus specialistu. Paskui kilo karjeros laipteliais iki Klaipėdos apskrities administracijos Švietimo departamento inspektoriaus, dar vėliau – iki departamento vadovo pareigų.

Panaikinus apskričių administracijas, 2010 metais A.Šimelionis sugrįžo dirbti į Šilutės savivaldybės administraciją – laimėjęs konkursą, tapo Socialinės paramos skyriaus vedėju.

2001-2003 metais ir 2012-2013 metais A.Šimelionis valstybės tarnautojo darbą buvo pakeitęs į politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigas. Pirmą kartą jis buvo paskirtas į Šilutės rajono mero pavaduotojo pareigas, o antrąsyk dirbo administracijos direktoriaus pavaduotoju.

Pasakodamas apie tai, kaip jam pavyko išsisaugoti Socialinės paramos skyriaus vedėjo postą, A.Šimelionis sakė, kad tai lėmė palankios sąlygos.

Pirmiausia jis, eidamas administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, kuravo Socialinės paramos skyriaus veiklą ir neatitrūko nuo šios srities problemų.

Be to, politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojo statusas jam suteikė teisę be konkurso grįžti į toje pačioje įstaigoje turėtas pareigas.

Svarbu nepolitikuoti ir būti lojaliam

A.Šimelionis yra ir Lietuvos socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas. Nepavydėtina situacija – po valdžios perversmo rajono Taryboje socialdemokratai yra opozicijoje.

A.Šimelionis šio fakto nesureikšmina ir tikisi, kad jo politinė veikla nebus kliūtis dabartinės valdančiosios koalicijos vadovybei. Pasak jo, Savivaldybėje sėkmingai dirba įvairioms partijoms priklausančių darbuotojų. Svarbu nepainioti politinės veiklos su tiesioginiu darbu, būti lojaliu esamai politinei valdžiai. Niekas nedraudžia savo politines pažiūras ir veiklą demonstruoti po darbo.