A.Skardžius – apie savo darbus, „darbiečių“ atsakomybę ir konservatorių paliktas kiaulystes

SKARDZIAUS KONFŠilutės – Pagėgių vienmandatėje rinkimų apygardoje į Seimą išrinktas socialdemokratas Artūras Skardžius kabinetą savo biurui norėtų gauti Savivaldybės administracijos pastate.

Jis dar svarsto, ar biure darbuosis vienas ar du padėjėjai.

Jį domina kabinetas, kurį anksčiau yra naudojęs dabar jau buvęs LR Seimo narys A.Endzinas, ar kuris nors kitas kabinetas pirmame aukšte.

Apie šiuos reikalus ir apie darbo pradžią Seime A.Skardžius pasakojo pirmojoje savo spaudos konferencijoje.

Veiklos sritys

A.Skardžius dvi kadencijas yra dirbęs Parlamente, buvo Biudžeto ir finansų komiteto narys, yra vadovavęs Audito komitetui. Šį kartą partijos ir koalicijos partnerių derybos lėmė, kad jis tapo Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko, šilutiškio „tvarkiečio“ Remigijaus Žemaitaičio pavaduotoju.

Ekonomikos komitetas tiria plačiausios srities klausimus. Komiteto svarumą rodo ir tai, kad ir kitų partijų lyderiai – Andrius Kubilius, Viktoras Uspaskich – yra šiame komitete.

Be to, A.Skardžius nusprendė dirbti Seimo Jūrų ir žuvininkystės bei Energetikos nuolatinėse komisijose.
Darbą Jūrų ir žuvininkystės komisijoje A.Skardžius sieja su tuo, kad yra išrinktas rinkimų apygardoje, kurioje registruota bene daugiausia žvejybos įmonių.

Pritarė, kad „darbiečiai“ būtų teisiami

A.Skardžius dirbo komisijoje, kuri Seimui turėjo pateikti išvadą, ar naikinti seimūnų „darbiečių“ V.Uspaskicho, V.Vonžutaitės ir V.Gapšio teisinę neliečiamybę.

Šilutiškiams spaudos konferencijoje A.Skardžius sakė, kad minėtoje komisijoje jis ir dar du socialdemokratų atstovai, vieninteliai iš valdančiosios koalicijos narių, palaikė  opoziciją ir balsavo už tai, kad minėtų „darbiečių“ neliečiamybė būtų panaikinta. Tą išvadą dabar  svarsto Seimas.

Pasak A.Skardžiaus, socialdemokratai tvirtai laikosi nuomonės, kad negalima Seimo sprendimais trukdyti teismui baigti nagrinėti bylą dėl Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ ir šioje byloje įsipainiojusių Seimo narių.

Tikisi ir daugiau paliktų kiaulysčių

A.Skardžius priminė, kad naujajam Seimui A.Kubiliaus Vyriausybė paliko spręsti klausimą ir dėl 12 proc. didinamos elektros energijos kainos. A.Skardžius tokį buvusios Vyriausybės pasiūlymą vertina kaip kiaulystę ne tik į valdžią atėjusioms partijoms, bet ir Lietuvos žmonėms, kurie referendumu pasakė „NE“ naujos atominės elektrinės statybai.

A.Skardžius spaudos konferencijoje žadėjo, kad A.Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė peržiūrės konservatorių parengtą įstatymo projektą dėl elektros branginimo ir ieškos būdų taisyti padėtį.

A.Skardžius neatsisako rinkimų agitacijos metu skelbtų savo pažadų stengtis, jog elektros energija Lietuvoje ne tik nebrangtų, bet ir pigtų, plėtojant atsinaujinančios energetikos pajėgumus, kad kuo daugiau pigesnės energijos būtų perkama užsienio rinkoje.

A.Skardžius didžiule buvusios Vyriausybės klaida vadina įsipareigojimą supirkti visą Lietuvos šiluminėse elektrinėse pagaminamą elektros energiją. Ši energija yra brangi, nes šiluminėse elektrinėse naudojamos dujos, gaunamos iš Rusijos „Gazpromo“.

Anot A.Skardžiaus, socialdemokratai tikisi rasti ir daugiau kiaulysčių, kurias paliko konservatoriai, kad sutrukdytų sklandų naujojo Seimo ir Vyriausybės darbą.