A.Skardžius: nuosekliai artėjame prie estakados statybos

ESTAKADAJau kelis dešimtmečius netyla kalbos apie estakados ant kelio Šilutės – Rusnė statybos būtinybę.

Rusniškiai girdėjo tiek daug pažadų, kad jau nelabai ir tiki, jog tokio statinio kada nors sulauks.

Prieš savaitę, kai per apsemtą Rusnės kelią lengvieji automobiliai dar buvo kilnojami tralais, potvynio vietoje lankėsi Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, mero pavaduotojas Algirdas Balčytis kartu su Seimo nariu Artūru Skardžiumi ir kitais rajono politikais.

Pasak A.Skardžiaus, jam kartu su savivaldybės vadovais pasisekė estakados statybos klausimą išjudinti iš kelis dešimtmečius trunkančios sąstingio būsenos – vyksta procedūros, kurios nuosekliai artina estakados statybos pradžią.

A.Skardžius „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad jam tik pradėjus Seimo nario kadenciją vienas pirmųjų įsipareigojimų rusniškiams buvo išsiaiškinti ir atgaivinti darbus susijusius su estakados statyba. Pasak Seimo nario, jam suprantamas rusniškių susirūpinimas, nes potvyniai ant Rusnės kelio dažnėja. Būta metų, kai per metus net tris kartus potvynio vanduo po kelias savaites užtverdavo normalų susisiekimą – automobilius per Rusnės kelią keldavo tralais, o žmones į darbus Šilutėje vežiodavo ne autobusas, o specialusis transportas. Akivaizdu, kad tokie nepatogumai yra kliūtis Rusnės miestelio ekonominei ir socialinei plėtrai.

Pasak A.Skardžiaus,  pirmaisiais kadencijos metais jam pavyko pasiekti, kad Susisiekimo ministerijos specialistai surinktų ir išanalizuotų visą nuo 1972 metų sukauptą informaciją, susijusią su estakados ant Rusnės kelio tyrimais ir projektavimu. Vėliau buvo pasiekta, jog Vyriausybė 2014 metų Valstybės biudžete paskyrė daugiau nei ketvirtį milijono litų „Estakados kelio Nr. 206 Šilutė – Rusnė užliejamame ruože projektinių sprendinių“ parengimui.

Prieš metus Susiekimo ministerijoje A.Skardžius kartu su ministerijos specialistais ir Šilutės savivaldybės vadovais dalyvavo estakados projektinių sprendinių pristatyme.

Vilčių, kad estakados statybos perspektyva yra reali, pasak A.Skardžiaus, suteikia ir tas faktas, jog Susisiekimo ministerija nuosekliai tęsia estakados statybos parengiamuosius darbus. 2015 metais pradėtas „Planuojamos statyti estakados kelio Nr. 206 Šilutė – Rusnė užliejamame ruože poveikio aplinkai vertinimas“ bei tam tikslui 2015-2016 metų valstybės biudžetuose skirtas reikiamas finansavimas.

Nauji tyrimai pradėti praėjusių metų viduryje ir turi būti baigti iki 2016 metų pabaigos. Tik atlikus poveikio aplinkai vertinimą ir sulaukus teigiamos tyrimų išvados, gali būti rengiamas techninis estakados statybos projektas ir planuojamas finansavimas jo įgyvendinimui.

„Sunkinanti aplinkybė estakados statybos iniciatyvoje yra tai, kad šis projektas yra pripažintas ne kaip ekonominės svarbos, bet socialinės būtinybės projektu. Gal tik todėl, jog Vyriausybės vairas yra socialdemokratų rankose, Rusnės estakados statybos planai išlieka realūs“, – sako A.Skardžius.

Užsakymo nr. PR0546.