A.Stulginskio universiteto delegacija pasakojo jaunimui apie šiuolaikiškas studijas

asu iiAleksandro Stulginskio universitetą baigę šilutiškiai, susibūrę į absolventų klubą „ASU Alumni”, stengiasi, kad studijas šiame moderniame universitete pasirinktų kuo daugiau šilutiškių.

„ASU Alumni” Šilutės klubo pirmininkas Rimantas Liatukas inicijavo gimnazistų susitikimą su ASU Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto dekanu doc. dr. Algiu Kvaraciejumi, studijų vyr. vadybininku Antanu Girčiu ir studentų atstovais.

Susitikime dalyvavo Šilutės pirmosios, Vydūno, Žemaičių Naumiesčio  gimnazijų ir Šilutės žemės ūkio mokyklos abiturientai, norintys susipažinti su plačiomis galimybėmis studijuoti ASU.

ĮS Vydūno gimnaziją susirinkę kelios dešimtys abiturientų sužinojo, kad ASU abosolventai reikalingi daugelyje šalies ūkio šakų.

Ir mūsų rajone daugelyje įstaigų, įmonių dirba ASU (buvusios Žemės ūkio akademijos) absolventai. Ne vienas iš jų yra įmonių vadovas, eina kitas atsakingas pareigas. Savąją Alma Mater prisiminė ir jos suteiktas žinias bei plačias gyvenimo kelio pasirinkimo galimybes gyrė Šilutės ALUMNI klubo pirmininkas R.Liatukas, šiame universitete įgijęs inžinieriaus hidrotechniko specialybę ir daugelį metų vadovavęs įmonei „Šilutės polderiai”, taip pat mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis, Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojas Povilas Budvytis, Šilutės žemės ūkio mokyklos direktoriaus pavaduotoja Laima Žemgulienė, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius Liudvikas Genys. Visi jie – ASU absolventai.

Dr. A.Kvaraciejus pasakojo, kad šiuo metu ASU tapo viena moderniausių aukštųjų mokyklų, yra sukūrusi vieną pažangiausių Europoje mokslo slėnį „Nemunas”. Šiame integruotame mokslo, studijų ir verslo centre atliekami įvairūs tyrimai, reikalingi Lietuvos žemės, miškų ir maisto ūkio sektoriui. Be abejo, ir studijas baigę ASU absolventai dabar yra itin reikalingi Lietuvos darbo rinkai.

Gimnazistams ir Žemės ūkio mokyklos moksleiviams apie mokymosi ir gyvenimo sąlygas jaukiame ASU studentų miestelyje pasakojo patys studentai, atsakė į daugybę klausimų.

Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė džiaugėsi, kad ASU dėstytojai ir studentai mielai lankosi mokyklose, kalbasi su gimnazistais, padeda jiems apsispręsti renkantis specialybę. Tai itin svarbu mažų miestelių jaunimui.