A.Valinskas žadėjo padidinti Šilutės gimdyvių skaičių

IMG 4362Šilutės ligoninėje pirmadienį viešėjęs sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys dideliais pažadais nesišvaistė.

Pasveikinęs įstaigos kolektyvą su neseniai suteiktu regioninės ligoninės statusu, o jos vadovą Darių Steponkų – gavus nusipelniusio sveikatos apsaugos darbuotojo vardą, ministras neslėpė, kad lengva nebus: „Konkuruoti su stipriomis Klaipėdos ligoninėmis bus pakankamai sunku. Tačiau kokybę reikės išlaikyti ir dirbti taip, kad jos neprarastumėt“.

Optimistinėmis prognozėmis dėl gimdyvių skaičiaus drąsino kartu su ministru ligoninėn atvykęs Seimo narys Arūnas Valinskas. Jis medikus patikino, kad kaip įmanydamas stengsis prikalbinti žmoną Ingą pamėginti susilaukti dukrytės. Ir jeigu taip nutiks, I.Valinskienė, jos vyro pažadu, gimdyti turės Šilutės ligoninėje.

Rodo puikius finansinius rodiklius

Pristatydamas ministrą, vyr. gydytojas D.Steponkus pažymėjo, kad R.Šukys – antrasis per aštuoniolika metų į ligoninę koją įkėlęs sveikatos apsaugos ministras. Anksčiau gydymo įstaigoje yra lankęsis ministras Romualdas Dobrovolskis.

„Ministras mažai kalba, tačiau išties daug dirba. Didžiausi pokyčiai mūsų ligoninėje įvyko būtent tada, kai Sveikatos apsaugos ministerijai ėmė vadovauti R.Šukys. Tačiau šių pokyčių nebūtų ir be jūsų visų, – kreipdamasis į kolegas kalbėjo D.Steponkus. – Jei ne jūsų nuoširdus darbas, tokių rezultatų nebūtų“.

Vykdamas Šilutėn R.Šukys sakė pasidomėjęs finansine ligoninės padėtimi, teikiamų paslaugų vystymo tendencijomis ir pagyrė, kad Šilutės ligoninė juda tokia linkme, kuria yra reformuojama visa sveikatos politika. Ligoninėje plečiamos ambulatorinės paslaugos, dienos stacionaro ir dienos chirurgijos veiklos, didinamas ambulatorinės reabilitacijos paslaugų teikimas, mažinama hospitalizacija.

Ministras pasidžiaugė, kad jau dvejus metus iš eilės, net ir esant nestabiliam apmokėjimo už paslaugas dydžiui, ši gydymo įstaiga dirba pelningai. Ligoninės pajamos iš privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) nuolat auga. 2011 m. iš PSDF ligoninė gavo 18 mln. 205 tūkst.litų, kai tuo tarpu net ir geriausiais prieš krizę metais – 2008-aisiais – pajamos siekė 17 mln. 600 tūkst.litų.

Pažadėjo lėšų renovacijai

R.Šukys pabrėžė, kad toks pasiekimas leido ne tik iki minimumo sumažinti turėtas skolas, bet ir padidinti ligoninėje dirbančių gydytojų vidutinį darbo užmokestį. Ministro pastebėjimu, jis Šilutėje beveik grįžo į ankstesnį – 2009 metų lygį. R.Šukys apgailestavo, kad, deja, kol kas mažesnis už vidutinį lieka slaugytojams mokamas mėnesinis darbo užmokestis. Tačiau pokyčiai jau numatyti.

„Visai neseniai paruošta ir patvirtinta slaugytojų darbo norma. Nustatytas vienam slaugytojui leistinas maksimalus ligonių skaičius. Jei šis skaičius bus viršytas, turės kilti ir atlyginimas. Darbo krūviai turi būti civilizuoti, darbuotojams užtikrintos normalios darbo sąlygos, o pacientams – tinkama paslaugų kokybė“, – sakė ministras.IMG 4364

Apžiūrėdamas ligoninės pastatus svečias pastebėjo, kad investicijos būtinos Akušerijos ir ginekologijos bei Terapijos skyriuose. Ministras apgailestavo, kad susiklosčius sudėtingai ekonominei situacijai Šilutės ligoninę, kaip ir daugelį kitų, valstybės skiriamos investicinių programų lėšos iki šiol aplenkdavo. R.Šukys vylėsi, kad į jo siūlymus bus atsižvelgta ir kitų metų valstybės investicijų projekte bus numatyta lėšų Terapijos skyriaus renovacijai.

Šiuo metu yra sudarinėjamas prioritetinių ligoninių, kurioms būtina renovacija, sąrašas. R.Šukys svarstė, kad Šilutės ligoninės Ginekologijos ir akušerijos skyrius gali atitikti Ūkio ministerijoje keliamus reikalavimus ir šio ligoninės korpuso sutvarkymui – sienų šiltinimui ir langų pakeitimui, reikalingi pinigai gali būti skiriami iš Ūkio ministerijoje rengiamos gydymo įstaigų pastatų renovavimo energijos taupymo tikslais programos.

Laukia drastiška reforma?

Kaip vienas svarbiausių Šilutės ligoninės tikslų, norint neprarasti regioninės ligoninės statuso, susitikimo metu ne kartą buvo minimas normatyvinis – 300 gimdymų per metus – skaičius. Ministras pabrėžė, kad šiemet būtent dėl per mažo gimdyvių ir planinių operacijų skaičiaus regioninių ligoninių statuso neteko dvi gydymo įstaigos.

Nors normatyvinių rodiklių peržiūra Šilutės ligoninėje numatoma po dvejų metų, medikai domėjosi, ar ateityje neatsiras papildomų rajoninėms ligoninėms keliamų reikalavimų. R.Šukys nuo išsamaus atsakymo išsisuko, tačiau neslėpė, kad galima tikėtis ir ketvirto sveikatos reformos etapo.

„Reikalavimų niekas tikrai nešvelnins, nes šiuo metu, palyginti su Europos Sąjungos šalimis ir artimiausiomis kaimynėmis, Lietuvoje ligoninių yra per daug. Estija ir Latvija įvykdė drastišką reformą ir ligonines uždarinėjo visiškai. Pas mus trečiajame reformos etape iš 82 liko 66 ligoninės, tačiau nė viena jų nebuvo uždaryta, reforma vyko prijungimo būdu, tad keitėsi tik ligoninių teisinis statusas“, – kalbėjo R.Šukys.

Tačiau, pasak ministro, keliose šalies savivaldybėse jau yra pajudėję sprendimai kelių savivaldybių ligonines integruoti į vieną junginį.