Abiturientai paliko ilgai trintus suolus: atsisveikino ir iš automobilių, ir iš rapsų lauko

Paskutinis skambutis

Penktadienį Šilutės rajono gimnazijose paskutinis skambutis nuaidėjo 410 abiturientų. Karantinas ir čia įvedė korekcijas, sulaužė ilgametes tradicijas – šiemet nepamatėme spalvingai apsirengusių gimnazistų, žygiuojančių pagrindine Šilutės gatve, ar pasipuošusių tautiniais drabužiais Švėkšnoje.

Ir nors šiemet paskutinio skambučio šventė buvo kitokia, moksleiviai sugalvojo, kaip ją švęsti išradingai. Nors daugelio veidai buvo uždengti kaukėmis, šypsojosi jų akys.

 

Vydūno gimnazijos bendruomenė rinkosi mokyklos kieme automobiliuose, kur žiūrėjo filmą apie savo gyvenimą mokykloje, klausėsi mokytojų ir pradinukų linkėjimų. Pirmosios gimnazijos abiturientai taip pat atėjo į mokyklą, tik po vieną, skaitė jiems asmeniškai parašytus vienuoliktokų laiškus, o visa mokyklos bendruomenė rinko gražiausiai papuoštą automobilį.

Rajono gimnazijose dvyliktokai su mokytojais atsisveikino nuotoliniu būdu.

Abiturientų mažiau nei pernaiVainuto gimnazija

Praėjusią savaitę paskutinį skambutį išgirdo 410 abiturientų, iš kurių 306 mokėsi bendrojo ugdymo mokyklose, 104 – Profesinio mokymo centre.

Šiemetiniai skaičiai mažesni negu pernykščiai, rajono mokyklas baigė 51 dvyliktoku arba dviem klasėmis mažiau. Pernai rajono mokyklas baigė 461 abiturientas, iš jų 95 mokėsi Profesinio mokymo centre.

Ankstesniais metais gegužę jau būdavo prasidėjusi egzaminų sesija, abiturientai laikydavo anglų kalbos, chemijos, kitus egzaminus. Šiemet pagrindinė sesija prasidės birželio 22 d. anglų kalbos kalbėjimo dalies valstybiniu brandos egzaminu ir baigsis liepos 21 d. fizikos valstybiniu brandos egzaminu. Norint gauti brandos atestatą, privaloma išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą ir dar vieno dalyko brandos egzaminą.

„Palinkėti abiturientams tradiciškai norėtųsi sėkmės, puikių rezultatų ir kūrybiškų tolimesnių sprendimų. Tačiau šiuo ypatingu ir sudėtingu laikotarpiu, organizuojant ir vykdant brandos egzaminus, mūsų visų laukia dideli iššūkiai. Labai svarbu susitelkti, būti atsakingais, tolerantiškais, galvoti ne tik apie save, bet ir apie kitus šalia esančius“, – abiturientams linki Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja Rasa Žemailienė.

Šventė automobiliuose

Paskutinis skambutis_Sveksna„Karantinas į pabaigą – mes irgi“, „Karantinas prasidėjo – depresija užėjo“, „COVID-19 mums ne kliūtis jei norėsim ir šventę turėsim“, – abiturientų nuotaikas atspindėjo tokie šūkiai ant automobilių. Jais, garsiai leisdami signalus, penktadienį jaunuoliai suvažiavo į Vydūno gimnazijos kiemą. Daugelio veidus dengė kaukės, bet neužgožė šypsenų, šventė įvyko, kad ir kitokia.

Iš automobilių dvyliktokai klausėsi savo mokytojų kalbų, jaunimo grupės „Slug Bug“ koncerto. Jie taip pat žiūrėjo vienuoliktokų paruoštą filmuką apie gyvenimą mokykloje.

Visi kartu prisiminė praėjusių metų triukšmingą paskutinį skambutį, kai abiturientai rinkosi Senojo turgaus aikštėje ir pagrindine gatve ėjo į gimnaziją. Šių metų šimtadienis, nors ir artinantis COVID-19, taip pat įvyko linksmai, susirinkus visiems kartu. Šmaikščiai gimnazistai parodė ir savo nuotolinį mokymąsi karantino metu, kai dauguma atsikėlę 7.55 val. ryto, dar su chalatu, sėda prie kompiuterio ir per „zoom“ bendrauja su mokytojais ir klasės draugais.

Šilutėje buvo ilgametė tradicija, kad į paskutinį skambutį abiturientus atlydėdavo pirmokai. Šiemet dvyliktokai išklausė jų nuotolinius sveikinimus, taip pat jautrius pirmųjų ir dabartinių mokytojų palinkėjimus.

Įteikė asmeninius laiškus
naumiestis
Filmuotoje medžiagoje smagias savo gyvenimo akimirkas prisiminė ir Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientai.

„Mieli abiturientai. Gyvenime nereikia, kad kiekvieną dieną jūs būtumėte pirmi, svarbu, kad kasdienėse situacijose jūs viską darytumėte taip gerai, kaip iš tikrųjų sugebate. Linkiu jums jaunatviško optimizmo ir pozityvumo, geros egzaminų sesijos ir turiningos ateities“, – linkėjo gimnazijos direktorė Laima Spirgienė.

Linkėjimus iš žydinčių sodų, valties, mokyklos, namų išsakė ir kiti mokytojai.

Penktadienį daugelis abiturientų atėjo į mokyklą pasiimti tik jiems skirtus laiškus, kuriuos parašė trečiųjų klasių gimnazistai. Tą dieną mokyklos feisbuko paskyroje vyko nuotaikingas konkursas – gražiausiai papuošto automobilio rinkimai.

Abiturientai vienuoliktokams paliko testamentą, kuriame be kitų pareigų nurodė kitais metais paskutinį skambutį švęsti dvigubai linksmiau ir energingiau. Jo metu prisiminti ir juos, 75-osios laidos gimnazistus, kuriems neteko pasakyti savo paskutinių atsisveikinimo žodžių mokykloje. Todėl kaip prisiminimą apie save gimnazijoje jie paliko savo nuotraukas, piešinius ir laimėjimus.

Mokytojams ir dėkojo, ir atsiprašė

Švėkšnoje paskutinio skambučio šventė kasmet būdavo kitokia, gimnazistai ją minėdavo apsirengę tautiniais drabužiais, dalyvaudavo pamaldose bažnyčiose. Šiemet atsisveikinti vieniems su kitais teko nuotoliniu būdu. Filmuotoje medžiagoje linkėjimus abiturientams išsakė „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė, kunigas Julius Meškauskas, seniūnas Alfonsas Šeputis, dvyliktokų klasių auklėtojos. Abiturientų mintys atskriejo iš geltonų rapsų lauko.

Žemaičių Naumiesčio gimnazijos dvyliktokai paskutinio skambučio dieną mokytojus nustebino keksiukais. Mokytojai jiems linkėjo gero skrydžio, stiprių, audras atlaikančių sparnų, svajonių išsipildymo.

1Paskutinis skambutis aidėjo ir tuščioje Vainuto gimnazijoje. Mokytojai ir abiturientai atsisveikino taip pat nuotoliniu būdu.

„2020 metai gan keistoki, neįprasti. Pasaulyje sumaištis dėl Covid-19, tačiau šiandien sumaištis abiturientų širdyse ne dėl karantino – juk šiandien PASKUTINIS SKAMBUTIS. Supratimas, kad paliekame mokyklą ir tą ilgai trintą suolą, kurio šiandien net piršteliu paliesti negalėjome, skaudina. O ir paskutiniojo savo skambučio, dėl kurio ši šventė ir yra tokia ypatinga, gyvai negirdėjome“, – savo laiške rašė LXI laidos Vainuto abiturientai, kurie ne tik dėkojo mokytojams, bet ir atsiprašė už visas nuoskaudas.