Administracinės teisės kodekso pažeidėjų padvigubėjo

kamera px600Administracinės teisės pažeidimų skaičius per 7 šių metų mėnesius, palyginti su 2012 ir 2011 metais, išaugo net 1000-čiu – tokių nusižengimų šiemet užregistruota 2024.

Daugiausia nubaustųjų yra už alkoholinių gėrimų gėrimą viešose vietose arba girto pasirodymą viešumoje, už naminės degtinės gamybą, laikymą ir realizavimą, chuliganizmą ir viešosios rimties trikdymą.

Nemoka gerbti šalia gyvenančių

Girtavimas viešose vietose arba girtų vaikščiojimas gatvėmis, pasak Šilutės r. policijos komisariato viršininko Sigito Mikutavičiaus, kai kam tampa kone gyvenimo norma. Tokių atvejų šiemet iki liepos 31-osios užfiksuota kone dvigubai daugiau nei dvejus ankstesniusius metus – iš viso 753.

Smarkiai padaugėjo viešosios rimties trikdymo atvejų: 2011 m. tokių užregistruota 30, 2012 m. – 127, o šiemet – net 271.

Vien tik dėl pernelyg didelio triukšmo pareigūnams per 7 šių metų mėnesius teko vykti į 183 iškvietimus. „Daug kas negerbia šalia gyvenančių žmonių“, – tokią išvadą daro pareigūnai.

Geriausia alternatyva, anot S.Mikutavičiaus, yra neseniai Rusnės šventės metu pristatyta tylioji diskoteka. Tai sprendimas, leidžiantis linksmintis tiems, kurie to nori, nedrumsčiant aplinkinių ramybės.

Naminės įsigyti sunkiau

Auga ir akcizais apmokestintų prekių (tabako, alkoholio gaminių ir degalų) neleistino laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo atvejų: užpernai tokių užregistruota 31, pernai – 25, o šiemet – 44.

Nauja tendencija rajone galima pavadinti kontrabandinių cigarečių ir alkoholinių gėrimų pardavinėjimą parduotuvėse, taip par prekybą legaliais alkoholiniais gėrimais neleistinu metu.

Apklausę pardavėjas pareigūnai sužinojo, kad Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos ir Gardamo seniūnijose smarkiai išaugo legalių stipriųjų gėrimų pardavimai.

Kaip paiškinti tokias tendencijas? S.Mikutavičius mano, kad taip yra todėl, kad pavyko sunaikinti daug naminės degtinės gamybos fabrikėlių ir pardavimo taškų. Tad „ištroškę“ pirkėjai alkoholio ieško parduotuvėse.

Policija laukia vaizdo kamerų

Net 10 kartų daugiau nustatyta prekybos turgavietėse taisyklių pažeidimų: 2011 m. nustatyti 2 tokie pažeidimai, 2012-aisiais – 3, o šiemet per 7 mėnesius – net 33. Nubausti prekiaujantieji be leidimų, taip pat maisto produktus tiesiog gatvėje pardavinėjantys žmonės.

Tiek pat kartų daugėjo ir administracinės teisės kodekso pažeidimų protokolų, surašytų dėl neteisėto narkotinių ar psichotropinių medžiagų įsigijimo ar laikymo nedideliais kiekiais, taip pat šių medžiagų vartojimo be gydytojo paskyrimo atvejų: užpernai tokių surašyta 5, pernai – 2, o šiemet – jau 22.

15 asmenų šiemet nubausta už pasipriešinimą policijos pareigūnams, jų garbės ir orumo įžeidimą. Užpernai ir pernai tokių nusižengimų buvo 8 ir 7.

Nedidelio chuliganizmo atvejų šiemet užfiksuota 211 (pernai – 166, užpernai – 101).

Apskritai, viešose vietose vykdomus nusikaltimus ir kitas įvairaus pobūdžio veikas S.Mikutavičius vadina didele mūsų rajono problema.

„Labai laukiame vaizdo stebėjimo kamerų, kurios, tikimės, iki žiemos bus įrengtos ir Šilutėje, ir seniūnijose. Jos tikrai padės nusikaltimų prevencijai, o ir aiškintis juos bus lengviau“, – sako komisariato viršininkas.