Adventą pasitiko ir seneliai

seneliu nami adventasŠilutės senelių globos namuose prasidėjo advento renginiai, kurių ikikalėdiniu laikotarpiu čia kasmet būna gausu.

Antradienį Šilutės senelių globos namų gyventojai sulaukė būrio svečių. Šv. Mišias čia aukojo Šilutės katalikų bažnyčios klebonas Stasys Toleikis.

Dvasininkas ragino bent jau šiuo laiku peržvelgti savo gyvenimą, pasitikrinti, ar nesame dvasiškai apsnūdę, ir pabusti iš širdžių sąstingio.

Savo globotinius su artėjančiomis šventėmis sveikino, santarvės ir gerumo linkėjo įstaigos direktorė Danutė Valodskienė, menine programėle juos pradžiugino klubo „Moterų seklyčia“ narės.

Šilutės senelių globos namuose šiuo metu gyvena 40 garbaus amžiaus žmonių, juos globoja 19 darbuotojų. Didžioji gyventojų dalis – moterys, vyrų – tik 12. Keli senoliai šiemet iškeliavo amžino poilsio, jų vietą jau užėmė du „nauji“ gyventojai. Įstaigoje šiuo metu yra dvi laisvos vietos, bet jos, anot direktorės, greit bus užimtos.

Įstaiga paslaugas teikia ir namuos: beveik 200 senų žmonių jų namuose nuolat lanko dar apie 20 darbuotojų. Šiemet prie Šilutės senelių globos namų prijungti ir buvę Juknaičių savarankiško gyvenimo namai, kuriuose taip pat yra apie dvi dešimtis gyventojų.

D.Valodskienė džiaugiasi, kad visada yra nemažai norinčiųjų pradžiuginti senus žmones adventiniu laikotarpiu. Senelius lanko miesto darželinukai ir moksleiviai, koncertėliais pradžiugina meno kolektyvai. Renginių, psichologų ar žolininkų paskaitų čia netrūksta ir visus metus.