Adventą pradėjo seneliai: rūpesčius dalijosi „Šilutės Sandora“ ir draugai iš Rostoko

sandoros seneliai sandorietesŠeštadienį bene pirmieji rajone tradiciškai Adventą pasitiko apie 100 Šilutės evangelikų liuteronų labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ globojamų senelių.

Susirinkę į išpuoštas sandoriečių būstinės patalpas jie bendravo prie vaišėmis nukrautų stalų, išklausė specialiai jiems paruošto jaunųjų Šilutės talentų koncertą bei svečių iš Vokietijos linkėjimus, o eidami namo dar išsinešė ir dovanėles.

Šiemetinis toks sandoriečių renginys jubiliejinis – jau 20-tasis.

Šventės ruošimo rūpesčių imasi ir svečiai  sandoros seneliai vokieciai

Priešadventinės dienos „Šilutės Sandoros“ nariams kasmet yra ypač įtemptos, nes tuomet prasideda pasirengimas kasmetinei šventei, kurią ši organizacija kasmet suruošia garbaus amžiaus parapijiečiams. Šiemet – jau 20-tąjį kartą.

Ilgametė sandoriečių vadovė Astrita Liepienė sako, jog laimė, kad tuos pasiruošimo rūpesčius su šilutiškiais dalijasi svečiai iš Rostoko (Vokietija). Jie ne tik kasmet remia renginį, suruošia dovanėles, atveža saldumynų, bet ir patys imasi darbų – puošia patalpas, dengia stalus, pakuoja dovanas. Dar jie važinėja po visą rajoną, dalindami vardines dovanas, kurias atgabeno konkrečioms šeimoms.

A.Liepienė prisimena, jog 1992 metais įkurta „Šilutės Sandora“ pirmąją Advento popietę savo globojamiems senoliams surengė jau po poros metų. Tuomet pavyko suburti apie 40 garbaus amžiaus žmonių, o pirmoji viešnia iš Vokietijos buvo misionierė Erna Dreižas.

Po to kasmet sandoriečiai pasikviesdavo ir patys į šventę atveždavo vis daugiau savo globotinių, kuriais rūpinasi visus metus: globoja kasdienybėje, sveikina švenčių progomis, o pastaraisiais metais kviečia ir į keliones, kurias taip pat finansuoja draugai iš Rostoko.

Štai ir šį rudenį apie 40 senolių keliavo į Nidą, daug jų ten pabuvojo ir keltu kėlėsi pirmą kartą. Ir autobuso nuomos, ir pietų išlaidas taip pat apmokėjo vokiečiai.

O tos draugystės pradžia buvo, kuomet Rostoko gyventoją Fracz Lausch pasisvečiuoti mūsų krašte pakvietė kunigas iš Priekulės Bernardas Raudžius. Pirmoji draugų iš Rostoko delegacija atvyko jau į antrąją sandoriečių rengiamą Advento vakaronę, o nuo tada jų pagalbos sulaukiama kasmet.

Geriausia dovana – džiaugsmas senelių akyse

Šiemetinėje Advento vakaronėje dalyvavo 8 šilutiškių draugai iš Rostoko, į Šilutę atvykę dar ketvirtadienį.

Delegacijos vadovas F.Lausch pasakojo, jog pats vaikystėje išgyveno sunkią pabėgėlių dalią. Jo tėvai su 5 vaikais buvo priversti bėgti iš gimtinės, tėvas netrukus mirė susirgęs plaučių uždegimu. „Ir jei tuomet mūsų šeimai nebūtų padėję visai svetimi žmonės, mes nebūtume išgyvenę“, – įsitikinęs jis.

F.Lausch domisi vadinamųjų „vilko vaikų“ (vokiečių vaikų, karo metais atblokštų į Lietuvą) istorija ir sakė žinantis, jog tiems mažiems pabėgėliams kur kas daugiau padėjo lietuviai, nei lenkai ir Kaliningrado srities gyventojai.     Kreipdamasis į susirinkusius kraštiečius svečias pavadino juos mielais draugais. Anot jo, daug metų kartu su šilutiškiais besidžiaugdamas šia švente jis ypač džiaugiasi, kad čia su tokia meile ir užsidegimu ugdomi vaikai. Ir šį didelį darbą atlieka A.Liepienės vadovaujami „Šilutės

Sandoros“ žmonės. „Jūs esate mums nuoširdžios meilės pavyzdys“, – sakė jis kreipdamasis į sandoriečius.

Šilutiškius jis pakvietė į bažnytines šventes, kurios kitą vasarą vyks Vokietijoje.

Kitas delegacijos narys Klaus Schubert priminė, jog Rostoke yra didelė grupė žmonių, kurie nuolat aukoja drabužius, medikamentus ir kitus daiktus šilutiškiams. „Tikimės, kad tuo jums suteikiame nors truputį džiaugsmo, o džiaugsmas jūsų akyse mums yra geriausia dovana“, – sakė jis.

sandoros seneliai prie staluManuela Bruhn pabrėžė, jog galimybė padėti Klaipėdos krašto žmonėms suteikia džiaugsmo patiems rostokiečiams. „Mes turime daugiau, todėl mums malonu pasidalinti. Ypač, kai matome linksmus ir džiaugsmingus veidus“, – sakė moteris.

Kelionei ruošiasi visus metus

Rostokiečiai šventei Šilutėje rengiasi visus metus: ieško vietos verslininkų paramos, ieško ir galimybių kur galėtų pigiau nupirkti kalėdinių puošmenų, saldumynų ir dovanų. Sužinoję, kad delegacija važiuoja remti Klaipėdos krašto žmones, anot svečių, mielai aukoja daugelis Vokietijos kraštiečių.

Delegacijos nariai namo veža filmuotą medžiagą, tad vėliau aukotojai gali patys pamatyti, kur ir kam panaudotos jų aukos.

Pasak delegacijos narių, jų tėvynainiai ypač stebisi, kad Šilutėje auga tiek jaunųjų talentų, kurie kasmet globojamiems seneliams surengia puikius pasirodymus.

O tuos senelius, kurie negali atvykti į šventę, vėliau aplanko pačios „Šilutės Sandoros“ moterys ir įteikia jiems dovanas.

Šiuo metu „Šilutės Sandora“ globoja 116 senų žmonių. A.Liepienė sveikino visus susirinkusiuosius ir linkėjo jiems jaukių ir džiugių švenčių. Dėkojo pirmininkė ir svečiams, ir „Sandoros“ moterims, be kurių nuoširdaus darbo tokia šventė neįvyktų ir nebūtų tokia turtinga.