Adventas įžengė į 100 senjorų širdis

Sandoros 2Jau 25-ąjį kartą apie 100 viso Šilutės ir net dalies Pagėgių krašto senjorų šeštadienį susibūrė švęsti Advento pradžią Šilutės evangelikų liuteronų labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ namuose. Juos čia sukvietė sandoriečiai ir jų ilgamečiai bičiuliai iš Vokietijos Gehlsdorfo parapijos Rostoke nariai. Ir jau 70-ąjį kartą į Šilutę atvyko rostokiečių surinkta parama.

Tokie solidūs skaičiai – ilgametės bičiulystės pasekmė, kurią jau keli dešimtmečiai jaučia daugybė Šilutės krašto žmonių.
Lankė ir namuose

„Labai laukiu dienos, kai galėsiu čia ateiti. Man tai didžiausia metų šventė“, – sakė pro „Šilutės Sandoros“ namų duris žengiantys senjorai. Kiekvieną jų sutiko, apkabino ir prie šventiškai papuoštų stalų sodino šių namų šeimininkės – ilgametės „Šilutės Sandoros“ vadovės Astritos Liepienės vadovaujamos moterys. O joms talkino šeši svečiai iš Rostoko, per ketvirtį amžiaus taip pat jau seniai tapę saviškiais šio krašto žmonėms.

A. Liepienė pasakoja, kad svečių delegacija atvyko savaitės viduryje ir kelias dienas iki Advento renginio dirbo kartu su šilutiškiais. Visi jie kartu mynė takus į atokiausius kaimus, kuriuos net automobiliu sunku pasiekti, ir vežiojo mūsų kraštiečiams atgabentas dovanas. Taip aplankyta nemažai Kintų, Ventės, Vabalų, Stankiškių, Juknaičių, net ir Pagėgių krašto žmonių. Tiesa, vieni iki didžiosios Advento šventės, kiti jau po jos, nes nepajėgė atvykti į Šilutę.

O tie, kurie atvyko, ne tik gėrėjosi skoningai papuoštais parapijos namais, jiems surengtu koncertėliu, bet skanavo gardžias vaišes, kurias suruošti sandoriečiams irgi padėjo svečiai. O išeidami namo dar išsinešė ir lauknešėlius.

Dovanojo „Džiaugsmo ašarą“

Tiesa, šie metai išskirtiniai nebent tais keliais solidžiais skaičiais: 25-oji Advento šventė, 70-asis paramos sunkvežimis. Visa kita – kaip ir kasmet: šilutiškių bičiuliai kasmet su dovanomis lanko mūsų kraštiečius, o paramos siuntas atgabena net po kelis kartus per metus.

A. Liepienė dėkojo visiems delegacijos nariams, o ypač jos vadovui Franz Lausch. „Mes turime bendrą tikslą ir dirbame bendrą darbą“, – sakė ji, įteikdama ne tik padėką, bet ir suvenyrą, kurį simboliškai pavadino „Džiaugsmo ašara“ už suteiktą paramą.

Visi kartu jie prisiminė prieš ketvirtį amžiaus vykusius įvykius, kuomet grupelė Rostoko parapijos narių atvyko į Šilutę, susipažino su tuomečiu kunigu Ernst Roga. Taip prasidėjo jau kelis dešimtmečius nenutrūkstantis ryšys.
Visus tuos dešimtmečius nuolatinę tolimų bičiulių pagalbą jaučia didelis būrys viso Šilutės ir dalies Pagėgių krašto žmonių. Jie nuolat lankomi namuose, sveikinami su šventėmis, vežami į ekskursijas, jiems padedama buityje ir pasirūpinama tuomet, kai prispaudžia ligos.

Ne mažiau metų globojama ir po keliolika vaikų, parapijos namuose jie daug laiko praleidžia kasdien: čia ir pamokas ruošia, ir pamaitinami. Be to, jiems kasmet suruošiamos vasaros stovyklos, kurias taip pat finansuoja rostokiečiai.

Susirinkusiuosius sveikino evangelikų liuteronų kunigas Remigijus Šemeklis, jiems programėlę parengė sandoriečių globojami vaikai bei Šilutės meno mokyklos atstovai.