Advento popietės metu Vainute sužibo Kalėdų eglė

vainuto advento_popiete1Gruodžio 9-osios pavakarę Vainuto seniūnijos gyventojai rinkosi į bendruomenės salę, kur vyko Advento popietė, o po jos – ir eglutės įžiebimo šventė. Nors oras buvo labiau rudeniškas nei žiemiškas, tai netrikdė šventiškos nuotaikos – salė buvo pilnut pilnutėlė žiūrovų ne tik iš Vainuto miestelio, bet ir iš Balčių, Aušbikavio, Gorainių, Bikavėnų.

Advento vainiko antrąją žvakelę uždegė Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus. Seniūnas visus pasveikino artėjančių švenčių proga, linkėjo jaukumo namuose, ramybės ir šilumos. Parapijos klebonas Dainoras Židackas linkėjo nepamiršti tikrosios Šv. Kalėdų prasmės, džiaugtis ne tik gautomis dovanomis, bet ir artimo draugija.   Po gražių kalbų, skambant muzikai, pasirodė Kalėdų Senelis, kuris pro šalį keliaudamas išgirdo šurmulį ir sugalvojo aplankyti Vainuto seniūnijos vaikučius.

Garbingą svečią vaikišku nuoširdumu dvelkiančia programėle pradžiugino Vainuto gimnazijos pradinukai su mokytoja D.Joneliene. Tarsi snaigės sukosi gimnazijos tautinių šokių kolektyvo „Uta“ merginos, grakščiais judesiais užbūrė jaunimo porinių šokių kolektyvas. Kalėdų Seneliui savo dainas dovanojo ir Bikavėnų vokalinio moterų ansamblio „Žolyna“ narės, o koncertinę programėlę užbaigė folkloro ansamblis „Vainuta“, visus pakvietęs į smagų liaudišką žaidimą.

Programėlę parengusiems kolektyvams Senelis dovanojo Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro paruoštas saldžias dovanėles, Vainuto gerumo namai padovanojo žaisliukų, o neįgaliųjų draugijos moterys – pačių gamintas žvakeles. Kalėdų Senelis dalijo ir Vainuto bendruomenės dovanėles.

Kai rankos buvo pilnos dovanų, visi pakviesti į lauką įžiebti Vainuto Kalėdų eglę, o tai padarius danguje sužibo ir šventiniai fejerverkai. Visi dar ilgai džiaugėsi spindinčia egle, o namo išėjo šventiškai nusiteikę.

P.S. Patiksliname, kad gruodžio 16 d. spausdintoje informacijoje apie Vainuto folkloro šventę „Kai sueina kaimynai“ buvo nepaminėti šventės organizatoriai. Tai Bikavėnų Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras ir folkloro ansamblis „Vainuta“.