Advento žvakė išgąsdino Macikų globos namus

gaisrasKetvirtadienį 21.32 val. bendruoju pagalbos telefonu 112 buvo gautas pranešimas, kad Macikų socialinės globos namuose, užrakintame kabinete, į kurį neįmanoma patekti, kilo gaisras – per duris veržiasi dūmai, suveikė gaisro signalizacija.

Reaguojant į pagalbos šauksmą, mestos didelės ugniagesių pajėgos, kurių, kaip paaiškėjo vėliau, būtų užtekę ir žymiai mažiau, nes gaisro židinį pavyko sustabdyti dar iki pasirodant ugniagesiams.

Pastatą saugančios saugos tarnybos „Komanda“ vadovas Vaclovas Nausėda „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad suveikus dūmų detektoriui, į Macikų globos namus operatyviai nuvyko pastatą saugantis „Komandos“ ekipažas.

Gaisro detektorius suveikė Macikų socialinės globos namų, direktoriaus Romualdo Jovaišos kabinete. Pirminiais duomenimis, ant stalo buvo palikta deganti žvakė, kurią pasak direktoriaus, išeidama namo pamiršo užgesinti jo sekretorė. Išsilydžius plastikiniam žvakės indeliui, liepsnelė užgriebė ant rašomojo stalo sukrautus popierius. Šiems ėmus smilkti, suveikė lubose įrengtas dūmų detektorius.

Į įvykio vietą atvykęs saugos tarnybos darbuotojas Kazys Nausėda išvydo panikos apimtas ir po koridorių lakstančias globos namų darbuotojas, kurios pačios, išskyrus skambutį į bendrąjį pagalbos numerį, nieko padaryti negalėjo, nes kabineto duris direktorius išeidamas užrakino.

K.Nausėda išspyrė užrakintas kabineto duris. Pačiupęs koridoriuje rastą miltelinį gesintuvą vyras liepsnojančius popierius užgesino.

Kadangi globos namai – ypatingo sudėtingumo ir  padidinto rizikingumo objektas, į Macikus su įjungtomis sirenomis ir sklidinomis vandens cisternomis sulėkė ugniagesių ekipažai iš visos Klaipėdos apskrities – Šilutės, Klaipėdos, Žemaičių Naumiesčio, Kintų, Švėkšnos ir Vainuto. Į įvykio vietą atvykusiems ugniagesiams beliko konstatuoti faktą, kad gaisro grėsmė sustabdyta.

Įstaigos direktorius R.Jovaiša „Šilutės naujienoms“ sakė, kad įvykio metu praktiškai jokios žalos nepadaryta.

Tą patvirtino ir kitą rytą po įvykio į Macikų globos namus nuvykęs Šilutės PGT Valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijos poskyrio viršininkas Arūnas Ališauskas.

„Jokios žalos nepadaryta, net stalas nesugadintas, neturėjau ką nufotografuoti įrodymams. Labai gerai, kad patalpose yra įrengtas dūmų detektorius“, – sakė A.Ališauskas.

Tačiau gaisro grėsmė neabejotinai sukėlė šoką Macikų socialinės globos namų darbuotojoms. Kolektyvas jau išgyveno baisią nelaimę beveik tuo pačiu laiku (prieš Naujuosius) prieš dvejus metus. Tuomet Naujųjų metų naktį didžiulis gaisras kilo, kaip manoma, nuo smilkstančios cigaretės viename iš gyvenamųjų kambarių. Ugnis nusirito gyvenamojo korpuso koridoriumi, žuvo du globotiniai, nukentėjo 12 žmonių, iš pastato teko evakuoti 204 ligonius, apdegė ir aprūko apie pusantro tūkstančio kvadratų lubų ir grindų apdailos.