„Adventur“ parodoje šilutiškiai siūlė pasijusti kaip ant lieptelio Minijos kaime

Adventur 2 02 12Kelionių, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur“ Šilutės atstovai po dvejų metų pertraukos turėjo atskirą stendą ir Pamario kraštą reprezentavo laukinės gamtos vaizdais, rūkyta žuvimi ir informaciniais leidiniais.

Šilutės Turizmo informacijos centro (TIC) vadybininkė Greta Grigaitė taip pat dalyvavo ir tarptautinėje kontaktų mugėje „Buy Lithuania 2013“, kurioje užmegzti nauji verslo kontaktai ir numatytas tolimesnis bendradarbiavimas.

Atskiras stendas – naudingesnis

Šilutės stende kartu su G.Grigaite dirbo Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyr. specialistė Rasa Kmitienė. Iš verslo atstovų į renginį važiavo UAB „Kintai“, kurių medinė žuvis papuošė šilutiškių stendą, atstovai. Informacija apie kitus mūsų krašto verslininkus buvo teikiama informaciniuose leidiniuose.

Ankstesniąją turizmo paslaugų parodą „Vivattur“ pakeitusios „Adventur“ ekspozicijos veikė trijose salėse, o visa paroda buvo suskirstyta į rubrikas pagal individualius lankytojų poreikius. Rubrikoje „Pažink Lietuvą“ pristatyti mūsų rajono turizmo ištekliai.

Šiemet šilutiškiai turėjo atskirą 12 kv. m stendą, kuris lankytojus viliojo išryškindamas pagrindinius Pamario krašto akcentus: laukinės gamtos vaizdus, rajone siūlomas pramogas ir kulinarinį paveldą – rūkytą žuvį. Stendas buvo pakankamai didelis, turėjo daug konstrukcijų, lankytojai galėjo atsisėsti ant specialaus medinio lieptelio prie žuvų rūkyklos, ragauti žvejų vaišių.
„Siekėme sukurti tokį mūsų rajono stendą, kad lankytojas pasijustų kaip ant lieptelio Minijos kaime ir rūkytų ką tik pagautą žuvį“, – pasakojo R.Kmitienė.

Pasak specialistės, stendo idėja traukė daug smalsuolių, žmonės ateidavo dideliais srautais. Jie domėjosi turistiniais maršrutais, apgyvendinimo ir pramogų paslaugomis Pamario krašte. Šilutės rajonu domėjosi ne tik pavieniai lankytojai, bet ir turistinių firmų atstovai.

Mobili žuvies rūkykla sulaukė ypatingo dėmesio. Ją šiai parodai paskolino mūsų verslininkai. „Adventur“ lankytojai klausinėjo, kaip paruošiama, rūkoma žuvis, kaip Pamario krašto gyventojai gyvena potvynio metu. G.Grigaitė sakė, kad sulaukta ir netikėtų klausimų, pavyzdžiui: „Ar jūs tikrai ten miegate valtyse?..“

Lankytojams buvo teikiama informacija apie rajono rekreacinius išteklius, turizmo įmones, laisvalaikio praleidimo, apgyvendinimo galimybes, platinta bendra informacija apie miestą ir rajoną.

Specialiai šiai parodai išleistas laikraštis „Šilutės kraštas, kur vanduo kuria gyvenimą…“. Šiame leidinyje pateikta informacija apie dviračių trasas, pėsčiųjų takus, kultūros, istorijos ir gamtos paminklus, reklaminė informacija apie mūsų krašte teikiamas turizmo paslaugas.

Nauji ryšiai su prancūzais ir vokiečiais

Tarptautinės kontaktų mugės „Buy Lithuania 2013“ tikslas buvo užmegzti naujus ryšius tarp Lietuvos ir užsienio turizmo verslo, skatinti, populiarinti užsienio verslo atstovams Lietuvoje teikiamas paslaugas, didinti turistų srautus iš potencialių Europos rinkų ir formuoti Lietuvos, kaip palankios turizmui šalies, įvaizdį.

Šilutės TIC dalyvavimas kontaktų mugėje buvo vaisingas: užmegzti verslo santykiai su Prancūzijos, Vokietijos atstovais, numatytas tolimesnis bendradarbiavimas.

R.Kmitienė minėjo, kad tam, jog bendradarbiavimas nenutrūktų, reikia mūsų rajono turizmo verslininkų pagalbos. Todėl turizmo paslaugų teikėjai kviečiami apsilankyti Šilutės TIC ir aptarti bendradarbiavimo su užsienio šalių turizmo operatoriais galimybes.