Sausio 24-26 dienomis Vilniuje vyko tarptautinė turizmo paroda „Adventur 2020“, kuri kvietė skubėti lėtai. Šiųmetės parodos tema – sveikatos turizmas.
Parodoje, kartu su dar 300 dalyvių iš kelių dešimčių šalių dalyvavo ir Šilutės krašto atstovai.
Gamta – neabejotinai yra vienas iš sveikatos šaltinių, taigi šilutiškiai pristatė gamtinį turizmą. Virginija Rudienė kvietė paragauti spalvotų, Pamario pievose surinktų arbatų, Borisas Belchevas pristatė vis labiau mūsų kraštą garsinantį ornitologinį turizmą.
300 dalyvių
Šilutės turizmo informacijos centro (TIC) direktorė Rasa Grygelienė pasakojo, kad sveikatos turizmas yra vienas iš Lietuvos turizmo prioritetinių rūšių. Keliautojai, ieškodami naujų pojūčių, vis dažniau atsigręžia į sveiką gyvenseną, kokybišką poilsį, ieško geros savijautos šaltinių.
Atrasti sveikatai palankų turizmą kvietė ir aštuntoji tarptautinė paroda „Adventur 2020“. Paroda sulaukė daugiau nei 300 dalyvių iš 22 šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Gruzijos, Islandijos, Ispanijos, Indonezijos, Italijos, Japonijos, Kinijos, Kipro, Kroatijos, Kubos, Lenkijos, Nepalo, Slovakijos, Rusijos, Ukrainos, Šri Lankos, Turkijos. Kasmet naujų dalyvių sulaukianti kelionių paroda šiemet pirmą kartą sveikinosi su šalimis naujokėmis – Japonija, Islandija bei Šri Lanka.
Pristatė Šilutės kraštą
Šilutės TIC atstovai dalyvavo „Keliauk Lietuvoje“ salėje, kurioje buvo apie 70 dalyvių. Tai turizmo informacijos centrai, viešbučiai, sodybos, sanatorijos, reabilitacijos centrai. Mūsiškiai dalyvavo jungtiniame Klaipėdos regiono stende, kartu su Palangos, Klaipėdos, Klaipėdos rajono, Kretingos, Skuodo TI centrais.
Pasak R. Grygelienės, vis daugiau turizmo centrų, dalyvaudami parodose, susiburia į bendrus stendus, nes tuomet tampa labiau matomi, ryškesni, išlaiko vienodą stilių. Parengti savo stendą kuriam nors vienam centrui būtų didelė finansinė našta.
Šiemet į jungtinį stendą „Karšuvos žiedas“ apsijungė ir mūsų kaimyninės Tauragės, Jurbarko, Pagėgių ir Šilalės savivaldybės.
Šilutės rajonas sanatorijų, SPA centrų neturi, bet turi unikalią gamtą. Norėdami atskleisti gamtos teikiamą naudą sveikatai, Šilutės TIC specialistai pakvietė žolininkę Virginiją Rudienę. Šilutiškių stende vyko jos paruoštų arbatų degustacija „Pamario žolynai“.
Šilutės kraštas dar vadinamas paukščių rojumi, kasmet čia atvažiuoja vis daugiau paukščių stebėtojų iš Lietuvos ir kitų kraštų. „Adventur“ parodoje ornitologas Borisas Belchevas pristatė ornitologinį turizmą. Šiemet vis gausiau pamario kraštą lankantiems paukščių stebėtojams žadama pasiūlyti naujovių – ekskursijas elektromobiliu ir plaukimus kanojomis.
R. Grygelienė džiaugiasi, kad kaip ir kiekvienais metais, parodos lankytojai gausiai lankė šilutiškių stendą, degustavo arbatas, domėjosi mūsų kraštu.
Šilutės TIC turi filialą – Švėkšnos amatų centrą, tad parodoje pristatyta ir šio centro veikla, siūlytos edukacijos. Daug lankytojų tikslingai teiravosi, ar Švėkšnos amatų centras gali pasiūlyti Kultūros paso patvirtintas edukacijas moksleiviams.
„Mokytojai nori tikslingų ekskursijų, kad vaikai ne tik kažką pamatytų, bet ir dalyvautų edukacijose. Džiaugėmės, kad turėjome pasiruošę lankstinukų apie amatų centro veiklą. Anksčiau tokių klausimų nesulaukdavome“, – pastebėjo Šilutės TIC direktorė.
Atvyksta vis daugiau latvių
Vos grįžę iš parodos, šilutiškiai jau ruošiasi į Latviją, kur savaitgalį vyks paroda „Balttur 2020“. Tai populiariausia turizmo paroda Baltijos regione, pateikianti išsamią informaciją apie naujausius sezono pasiūlymus keliautojams, įvairias pramogas lankytojams bei ypatingą dėmesį profesionaliai auditorijai.
R. Grygelienė pastebi, kad kaimynai latviai vieni iš tų, kurie gausiausiai lankosi Pamario krašte.
„Paskutiniu metu ir lietuviai vis dažniau keliauja į Latviją, ir mes vis dažniau sulaukiame lankytojų iš šios šalies. Sulaukiame ne tik turistų, bet ir kelionių agentūrų atstovų, kurie domisi mūsų kraštu“, – naujas tendencijas pastebi R. Grygelienė.
Apskritai, žiema ir pavasaris Šilutės TIC kolektyvui – parodų metas. Kiekvieną sausio – balandžio savaitgalį šilutiškiai vis kur nors išvyksta ir reprezentuoja mūsų unikalų Pamario kraštą.
Rašyti atsakymą