Airijoje pamilusi TAG regbį, šilutiškė kviečia treniruotis vaikus

regbis austeja sarajeveJau kelis mėnesius Šilutėje vyksta TAG regbio treniruotės vaikams. Vis daugiau mažųjų sportininkų domisi šia sporto šaka, kuri Šilutėje yra „naujokė“.
Šią sporto šaką mūsų mieste ėmė populiarinti Austėja Minkevičiūtė, kuri žaisti regbį pabandė gyvendama Airijoje. Nuo tada jis tapo neatsiejama jos gyvenimo dalimi.

Nusprendusi grįžti į Lietuvą, Austėja parsivežė nemažą bagažą žinių apie šią sporto šaką ir labai nori jomis pasidalinti su šilutiškiais.

Kas tai – TAG regbis?

TAG regbis yra nauja nekontaktinė regbio forma. Kitaip nei tikrasis regbis, šis žaidimas lengvai perprantamas ir žaidžiamas be fizinio kontakto su varžovais. Grubių elementų nebuvimas TAG žaidimą daro patraukliu ir berniukams, ir mergaitėms. TAG regbio žaidėjai yra apsijuosę diržus, prie kurių lipdukais pritvirtintos dvi juostelės. Žaidimo metu kamuolį nešančio žaidėjo (puolėjo) sugriebimas yra labai paprastas: varžovų gynėjui pagriebus vieną iš juostelių, puolėjas privalo pasuoti kamuolį kitam savo komandos puolėjui. TAG regbyje, kaip ir žaidžiant kontaktinį regbį, pagrindinis tikslas yra pelnyti taškus (žeminti) prispaudžiant kamuolį prie žemės už arba ant priešininkų vartų linijos.       Pasak Austėjos, ji TAG regbį pradėjo žaisti prieš šešerius metus. Nuo pat pirmos minutės, kai gavo kamuolį į rankas ir pasileido bėgte per visą aikštę, suprato, kad šis žaidimas – kaip tik jai.regbis vaikai siluteje

Per tuos metus jai teko nemažai pakeliauti, susipažinti su įvairių tautų regbio žaidėjomis bei patirti karčius pralaimėjimus ir saldžias pergales. Austėja su Airijos moterų regbio komanda 2013 ir 2014 metais tapo Airijos lygos taurės čempionėmis.

Nori ne tik žaisti, bet ir mokyti

Trenerės darbu Austėja pradėjo domėtis prieš keletą metų, kai buvusiame klube Airijoje būrė vaikų ir jaunių komandas. Darbas jai iškart patiko. „Vaikų laimėjimai man teikė daugiau džiaugsmo nei mano pačios pergalės“, – sako Austėja.

Per sezoną, kuris trukdavo nuo rugsėjo iki pavasario, jai su savo mažųjų komanda tekdavo sužaisti nemažai varžybų ir rimtai dirbti joms ruošiantis.
Austėja regbį apibūdina kaip nematomas dujas. „Jos pamažėle skverbiasi į tavo mintis ir tau nepastebint sudėlioja ir tavo visos savaitės darbotvarkę: treniruotės, tinkama mityba, papildomas bėgimas ar svarmenų kilnojimas ir, žinoma, psichologinis pasiruošimas svarbioms varžyboms“, – regbininkų prioritetus vardija gimtinėn grįžusi šilutiškė.

Apie įprasto regbio ir TAG regbio plėtrą Lietuvoje Austėja domėtis pradėjo dar gyvendama Dubline. Pasak jos, vaikų, žaidžiančių regbį čia, Lietuvoje, daug mažiau nei Airijoje, nes mūsų šalyje regbis tinkamai populiarinti pradėtas tik prieš keletą metų. O Airijoje vaikai žaidimu domisi vos pradėję eiti į mokyklą.

Šiuo metu regbis Lietuvoje sparčiai populiarėja, žaisti pradedama jau darželyje. Atsiradus nemažai komandų, jėgas išbandyti galima rajoninėse ir respublikinėse varžybose. Turnyrai organizuojami pavasarį ir rudenį. „Šiandien tikrai turime kuo pasidžiaugti, nes žaidimu rimtai domisi ne tik vaikai ir jaunimas didžiuosiuose miestuose, bet ir tokiuose miesteliuose, kaip Telšiai, Plungė, Alytus, Jonava“, – sako Austėja.

Tad kodėl Šilutėje nesubūrus komandos? Tokį klausimą sau iškėlė Austėja. Ji nori supažindinti mažuosius šilutiškius su regbiu ir įkurti pirmąjį regbio klubą Šilutėje.

„Suteikti visas galimybes vaikams, norintiems pažinti šį puikų žaidimą ir siekti geriausių rezultatų, visai nesunku. Tam daug nereikia, reikia tik  stadiono ir vaikų, lakstančių su regbio kamuoliu. Pradėti šią veiklą man labai padėjo regbio klubas „Klaipėdos Kovas“. Jo auklėtiniai savo amžiaus grupėse skina pergales kiekviename turnyre, todėl šilutiškiams yra į ką lygiuotis ir tobulėti“, – svajones išduoda Austėja.

Kuo naudingas regbis?

regbis auteja airijos cempioneRegbis – tai sportas, kuriame ypač svarbus greitis bei judesių koordinacija. Žaidimas leidžia ir verčia tobulinti geriausias individualias savybes bei užtikrina puikų fizinį pasirengimą. Taip pat labai svarbus komandinis darbas. Pagarba, pasitenkinimas, disciplina ir  tvirta valia – tai įgūdžiai, reikalingi ne tik regbyje, bet ir kasdieniame gyvenime. Tokius žaidimo privalumus vardija trenerė.

Jos teigimu, žaidėjai mokosi tapti dorais ir teisingais visuomenės piliečiais, kurie pasiruošę sunkiai dirbti siekdami užsibrėžtų tikslų. Regbyje – visi vienodi: nesvarbu, iš kur tu kilęs, kokia tavo lytis, religiniai įsitikinimai, kokia tavo praeitis, kaip tu atrodai, koks tavo ūgis ar svoris, komandai visi naudingi ir reikalingi – taip kaip ratui reikalingi visi varžtai, kad jis galėtų suktis. Regbį gali žaisti ir fizinę ar protinę negalią turintys vaikai – jiems tai suteikia daug džiaugsmo.

„Štai – pavyzdys: berniukas mokykloje kenčia patyčias dėl antsvorio. Padrąsintas žaisti regbį, jis išnaudoja savo antsvorį kaip pranašumą.  Trenerio pagyrimas, pergalės suteiks pasitikėjimo, išmokys pamilti ir vertinti save. Komandinis žaidimas ir bendravimas – regbiui labai svarbus. Kartu džiaugiamasi pergalėmis, susitaikoma su pralaimėjimais. Tai gali padėti pamatus tarpusavio draugystei visam gyvenimui“, – akcentuoja Austėja.

Tad reikia tikėtis, kad ši sporto šaka išpopuliarės ir mūsų mieste. O trenerė laukia visų, norinčių išbandyti TAG regbį. Treniruotės vyksta Pamario pagrindinės mokyklos stadione.

alt