Airijoje per žvejybos išvyką žuvo juknaitiškis

nuskendo airijoje_juknaitiskis__independent.ie__fotoAirijos šiaurėje tragiška nelaimė ištiko du Lietuvos piliečius – praėjusį savaitgalį jie nuskendo išplaukę į žvejybą Atlanto vandenyne, Donegalo įlankoje. Vienas iš žuvusiųjų – buvęs juknaitiškis Rimantas Barauskas.

Donegalo apygardos pareigūnai ir žiniasklaida tą įlanką vadina „pavojingais vandenimis“.

Kaip rašo dienraštis „Irish Independent“, 56 metų R.Barauskas, gyvenęs Oldkslio mieste, Mido apygardoje, ir apie 40 metų jo draugas Raimundas Jezdauskas, gyvenęs Balimahūne, Longfordo   apygardoje, šeštadienį apie pietus išplaukė į jūrą 5 m ilgio pripučiama valtimi.

Vietos gyventojai paskelbė pavojų, kai jūroje vakare prasidėjo audra, o vyrai negrįžo į prieplauką.

Sekmadienį R.Barausko kūnas buvo rastas bangų išmestas į krantą, o nebegyvą R.Jezdauską vandenyje rado Airijos pakrančių sargyba, nurodė laikraštis. Jų valtis buvo rasta išmesta ant uolų.

Krante rastas lavonas buvo be gelbėjimosi liemenės, o jūroje rastas nuskendęs vyras liemenę dėvėjo.

Dar dvi gelbėjimosi liemenės buvo rastos valtyje, pažymėjo „Irish Independent“.nuskendo airijoje_juknaitiskis__uostas_independent.ie__foto

Laikraštis citavo neįvardytą šaltinį, kad maždaug prieš mėnesį abu vyrai buvo išgelbėti jūroje per kitą incidentą, kai jų valtyje baigėsi degalai, ir ji įstrigo ant vienos vietos salos kranto.

Vietos pakrančių apsaugos pareigūnas Shane’as McCruddenas sakė leidiniui, kad tąsyk nelaimė buvo ištikusi tokio paties tipo valtį, ir kad ja plaukė keturi vyrai, iš kurių du nedėvėjo gelbėjimosi liemenių. „Griežtai juos perspėjome, kad būtų atsargūs jūroje“, – sakė Sh.McCruddenas.