Aiškėja daugiau detalių apie nelaimę Kuršių mariose: plaukė pasitikti „Nacionalinės ekspedicijos“

333 marios

 „Jie plaukė pasitikti Nacionalinės ekspedicijos. Šventė turi įvykti Kaune liepos 6 d., per Mindaugo karūnavimo šventę. Mūsų darbuotojai turėjo dalyvauti Nacionalinės ekspedicijos laivų sąšaukoje“, – sunkiai rinkdamas žodžius sakė Lietuvos jūrų muziejaus Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vedėja Nina Puteikienė. Antradienį burinė plokščidugnė valtis kurėnas, kuria plaukė trys Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo darbuotojai, audringose Kuršių mariose apvirto ir nuskendo. Pasieniečiams pavyko išgelbėti du žmones, laivo kapitonas, manoma, nuskendo. 

„Išplaukė mūsų trys darbuotojai: Romualdas Adomavičius, Laivybos istorijos skyriaus vyr. muziejininkas ir istorikas, Daumantas Kiulkys, Laivybos istorijos skyriaus muziejininkas, istorikas, ir Aurimas Rumša, ūkio tarnybos viršininkas. Du darbuotojai nuvežti į ligoninę, o Romualdo ieškoma. Ką tik buvo pasienietis atėjęs, jo tebeieško, marios labai audringos“, – antradienį baigiantis darbo dienai pasakojo N.Puteikienė. Trys vyrai plaukė į Kauną, kur turėjo dalyvauti „Nacionalinės ekspedicijos“ laivų sąšaukoje.  Kas nutiko, kol kas iki galo nežinoma. Pirminiais duomenimis, kurėnas, kuriuo plaukė Jūrų muziejaus darbuotojai, audringose mariose apvirto. „Romualdas Adomavičius buvo kurėno kapitonas. Jis pats tą valtį statė savo rankomis, reprezentavo Lietuvą. Mes esame daugiau, nei sukrėsti“, – sakė N.Puteikienė.

Jūrų muziejuje dirba ir marių vandenyje dingusio kurėno kapitono žmona bei sūnus. Kaip rašoma laisvojoje interneto enciklopedijoje „Wikipedia“, kurėnas – tai burinė plokščiadugnė valtis (laivas) daugiausia naudota kuršininkų žvejų gyvenusių Rytprūsių, vėliau Lietuvos pamario, įskaitant Kuršių neriją gyvenvietėse iki XX a. vidurio.  Šiomis valtimis pamario gyventojai žvejodavo, gabendavo prekes ir gyvulius, taip pat kurėnus naudojo kaip keleivinio transporto priemones. Po Antrojo pasaulinio karo jų beveik nebeliko. Mūsų laikais nuspręsta atkurti šiuos unikalius laivus, tad 2000 m. Lietuvos jūrų muziejaus iniciatyva buvo pradėtas statyti kurėnas, o 2001 m. liepą nuleistas į Kuršių marias. Plaukė trys, vienas dingo vandenyje Kaip jau skelbė lrytas.lt, antradienį apie 13 val. 54 min. gautas pranešimas apie tai, kad Šilutės r., Kintų seniūnijoje, ties Ventės kaimu, skęsta laivas.

Ant kojų buvo sukeltos visos specialiosios tarnybos, netrukus paaiškėjo, kad laivas skęsta tarp Preilos ir Pervalkos. Į tą vietą buvo pasiųstas greitaeigis pasieniečių kateris „Boomeranger“.  Pasieniečiai atskubėję į nelaimės vietą išgelbėjo du žmones. Jie pasakoji, kad buvo dar vienas žmogus, tačiau jis dingo vandenyje. Abu išgelbėti vyrai buvo nuplukdyti į Nidą. Jiems prireikė medikų pagalbos.

Ieškoti dingusio žmogaus į orą buvo pakeltas kariškių sraigtasparnis. Klaipėdos apskrities VPK pranešė, kad abu išgelbėti vyrai yra gimę 1987 m. Nelaimė įvyko pučiant stipriam vėjui. Jis sunkino gelbėjimo darbus. Įvykis tiriamas.

Iš skendusio laivo išgelbėti trys žmonės

Kuršių mariose, tarp Ventės ir Nidos, antradienį nuskendo laivas: trys žmonės išgelbėti, vienas žuvo, BNS pranešė Klaipėdos policijos atstovė Andromeda Grauslienė.

Ji sakė, kad trys žmonės yra išgelbėti, pirminiais duomenimis, vienas nuskendo. Šiuo metu nukentėjusiesiems teikiama medicinos pagalba. 

Kaip informavo Bendrasis pagalbos centras, pranešimas apie įvykį gautas 13.54 valandą. 

VSAT atstovas Giedrius Mišutis BNS sakė, kad į įvykio vietą išplaukė pasieniečių kateris. 

Pasieniečiai iš vandens ištraukė du žmones, buvo ieškoma ir likusiųjų. 

Krašto apsaugos ministerijos atstovė Aušra Vaitkevičiūtė BNS sakė, kad į orą pakeltas ir kariuomenės sraigtasparnis. 

Ji teigė, kad kariuomenės sraigtasparnis „Dolphin“ atliks paieškos ir gelbėjimo darbus Kuršių nerijoje.