Aiškėja daugiau detalių apie tragediją Šilutėje: girtas į lovą kritęs tėvas pražudė kūdikį

090409278-f3f4f0df-b228-490c-a4da-c001f6381569Miegoti prie savo vos pusantro mėnesio kūdikio girtutėlis atsigulęs ir jį mirtinai užspaudęs 32 metų Šilutės gyventojas Velykas sutiko areštinės kameroje. Neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamą vyriškį teismas leido suimti dešimčiai parų.

„Keistokas veikėjas“, – taip policijos pareigūnai apibūdino šilutiškį, kuris kaltinamas dėl neatsargumo pražudęs savo kūdikį. Pirmąją Velykų dieną teismas leido įtariamąjį suimti, o vėliau jis turės stoti prieš teismą ir pasiaiškinti dėl pražūtingo elgesio.

Tragedija viename Šilutės daugiabučių įvyko praėjusio penktadienio vakarą. Kaip vėliau policijos pareigūnams pasakojo mirusio berniuko motina, jos vyras visą dieną gėrė, o įveiktas alkoholio nusprendė prigulti ir pamiegoti.

Girtas vyras griuvo į lovą, kurioje tuo metu miegojo ir mažylis, tačiau kad gali įvykti tragedija, tuo metu niekas nenujautė. Kad vaikas miręs, buvo pastebėta tik po kiek laiko, kai moteriai pasidarė įtartina, kad kūdikis ilgai miega, nesimuisto ir neskleidžia jokių garsų. Priėjusi prie vaiko ji suprato, kad berniukas nekvėpuoja, ir iškart paskambino bendruoju pagalbos telefonu. Į daugiabutį buvo išsiųstas greitosios pagalbos automobilis ir policijos pareigūnų ekipažas. Medikai šeimos bute darbo neturėjo, jie tik konstatavo mažylio mirtį ir išvažiavo, o policininkai namuose užsibuvo ilgiau. Jiems iškart kilo įtarimas, kad dėl kūdikio mirties kaltas jo tėvas, kuris svirduliuodamas vaikščiojo po butą.

Patikrinus paaiškėjo, kad jis visiškai girtas, – į alkoholio matuoklį pripūtė 3,01 promilės. Įtariamasis iškart buvo sulaikytas ir dviem paroms uždarytas į areštinę, o praėjus šiam laikui prokuratūra kreipėsi į teismą dėl jo suėmimo. Apie kūdikio motiną policijos pareigūnai nieko blogo pasakyti negali, o kūdikį pražudęs tėvas jiems gerai buvo žinomas ir anksčiau. Vyras garsėja agresyviu elgesiu, ne kartą buvo teistas už smurtinius nusikaltimus ir viešosios tvarkos pažeidimus. Už sūnaus netyčinį nužudymą šįkart šilutiškiui gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

lrytas.lt inf.