Aiškėja kandidatai į garbų krašto įvertinimą

 

premiojaVakar turėjome išgirsti „Lietuvininkų vilties“ premijos laureato pavardę, bet paaiškėjo, kad šiemet to laureato neturėsime visai – premija nebus įteikta niekam. O vasario 8 d. posėdžiaus „Sidabrinės nendrės“ premijos skyrimo komitetas.

Šiemet „Lietuvininkų vilties“ premijai buvo pasiūlytas tik vienas pretendentas – Degučiuose gyvenantis jaunasis ūkininkas Dovydas Lengvinas. Tačiau Švietimo skyriaus specialistė Rimantė Čiutienė informavo, kad komisijai nominantą teko išrinkti iš 4 kandidatų, mat buvo svarstomos ir dar trys pernai siūlytos kandidatūros: F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkės, knygų vaikams autorės Ignės Zarambaitės, „Šilutės“ vyrų krepšinio komandos trenerio Laimono Eglinsko bei Švėkšnos seniūnijoje gyvenančio menininko Eugenijaus Šuldiakovo.

Premijos skyrimo komitetas nutarė, kad apie kandidatus yra pateikta pernelyg mažai informacijos, be to, jų kandidatūras teikia išskirtinai organizacijos, tačiau pasigesta jaunimo balso ir nuomonių. Be to pastebėta, kad teikėjai užmiršta, jog ši premija skiriama už darbą su jaunimu nuo 14 iki 29-erių metų, bet ne už darbą su vaikais.

„Sidabrinės nendrės“ premijai šiemet pasiūlytos dvi kandidatūros: rusniškės etnografės ir tautodailininkės, Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorės, Birutės Servienės, bei taip pat rusniškio, laivadirbio, vairavimo mokyklos „Šoferiukai“ vadovo Simo Knapkio. Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė informavo, jog šios premijos skyrimo komisijos posėdis numatytas vasario 8 dieną.