Aistros rimsta, pradinukai ruošiasi įkurtuvėms

pradines iskelimas direktorius mamos1Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos Pradinių klasių skyriaus (Lietuvininkų g.) perkėlimo į kitas patalpas sukeltos ir jau porą metų besitęsiančios aistros, regis, rimsta.

Jau priimtas sprendimas ir tėvams pažadėta, kad jų vaikai kitus mokslo metus pradės Šilutės M.Jankaus pagrindinės mokyklos patalpose ir kad Savivaldybė pasirūpins tas patalpas  laiku ir tinkamai suremontuoti.

Tėvų atstovai džiugesiu dėl to nespinduliuoja, nes ketvirtadienį apžiūrėję M.Jankaus pagrindinės mokyklos patalpas, kuriose ir bus rengiamos klasės pradinukams, nuliūdo, nes jos yra prastos būklės.

Savivaldybė pažadėjo 110 000 eurųpradines iskelimas sienos

Rajono valdžios nutarimas Lietuvininkų gatvėje esančios Šilutės Pamario pagrindinei mokyklai priklausančios Pradinės mokyklos mokinukus iškelti į kitas patalpas jau porą metų kaitina tų mokinukų tėvų aistras ir kelia įtampą tarp mokytojų.
Savivaldybės vadovai prieš porą savaičių vėl sulaukė Šilutės Pamario pradinės mokyklos tėvų atstovų, kurie vis dar nesijaučia ramūs dėl savo atžalų perkėlimo į kitą mokyklą.

Į susitikimą su Savivaldybės vadovais atvykusios kelių pradinukų mamos norėjo aiškumo. Pasak šių šilutiškių, iki tol jos nežinojo, nei kiek pinigų bus skirta pradinėms klasėms remontuoti M.Jankaus mokyklos pastate, nei kada tas remontas vyks, ir ar bus spėta jį baigti iki rugsėjo 1-osios.

„Juk reikės perkelti ir mokytojų, ir techninio personalo daiktus, o tai nemenkas darbas ir visą jį reikės baigti iki mokslo metų pradžios“, – sakė moterys „Šilutės naujienoms“. Jos tikino girdėjusios gandus, kad patalpos M.Jankaus pagrindinėje mokykloje esančios labai blogos būklės, todėl sunerimo, kai sužinojo, jog Savivaldybė lėšų skirs tik kosmetiniam remontui – 110 000 eurų.

Tėvai pasirinko M.Jankaus pagrindinę

pradines iskelimas palangeŠvietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė sakė, kad į naująsias patalpas bus iškeltos visos šios pradinės mokyklos klasės. Todėl M.Jankaus pagrindinė mokykla nuo kitų mokslo metų jau taptų mokykla su pradinėmis klasėmis.

B.Tekorienė mano, kad neseniai renovuotoje Žibų pradinėje mokykloje, kur perkelti pradinukus buvo planuota pradžioje, vaikai būtų turėję gražesnes patalpas ir geresnes sąlygas. Tačiau pradinukų tėvai nutarė, kad M.Jankaus mokykla jiems labiau priimtina.

Pradinukams skirs rytinį fligelį 

Ketvirtadienį tėvų ir mokytojų atstoves priėmė šios mokyklos direktorius Audrius Astasevičius.

Jis priminė, jog M.Jankaus pagrindinė mokykla su pradinukais atsisveikino prieš 20 metų, kuomet vaikai nebetilpo mokykloje. Tada kitoje gatvės pusėje buvo įkurtas atskiras Žibų pradinės skyrius.
„Nuo pat pradžių pradinėms klasėms buvo skirtas rytinis mokyklos fligelis, bet jei būsite mūsų mokyklos nariai, vis tiek visa mokykla bus jūsų“, – linksmai sakė direktorius.

Bet jis neslėpė, kad mokyklos bendrijai tai būtų savotiškas iššūkis, nes šiuo metu mokykloje laisvų kabinetų nėra. Tačiau visi kiti būna naudojami tik maždaug 60-čia procentų, tad prireikus bus galima atlaisvinti tiek kabinetų, kiek jų reikės.

Priėmusi gausų būrį mažylių mokykla, anot direktoriaus, finansiškai nepraturtės, tačiau vaikų tikrai niekada nesikratys.  O remonto reikia ne tik tam fligeliui, kur keliuose aukštuose bus „apgyvendinti“ pradinukai, bet ir visai mokyklai, nes joje iki šiol vykdyta tik energetinė renovacija.

Vedžiodamas viešnias po savo valdas A.Astasevičius neslėpė, jog visus mokyklos kampus nuolat tenka remontuoti. Čia visiškai susidėvėjusi ir nuotekų sistema, ir grindų danga nuolat lopoma ir dažoma, ir kitus kampus tenka, pasak direktoriaus, „kaišioti“.
Negaudamas lėšų neparemontuosi, nes vien tik vienoje klasėje pakeisti grindų dangą, pasak A.Astasevičiaus, atsieina apie 5000 litų.

Tikslios lėšų, kurios bus skiriamos mokyklai, sumos su A.Astasevičiumi dar niekas neaptarė. Jis tikisi, kad pinigų bus skirta visos mokyklos remontams, bet prioritetas šiemet, žinoma, būtų naujakuriai pradinukai.

Ar išties ne visa 110 000 eurų suma atitektų būsimų pradinių klasių remontui, klausėme Savivaldybės Ūkio skyriaus l.e.p. vedėjos Stanislavos Dilertienės.
pradines iskelimas grindys
Ji patikino, kad tokių svarstymų negali būti: 110 000 eurų bus tikslingai skirti tik pradinių klasių fligelio remontui.
„Visa M.Jankaus pagrindinė yra pernelyg didelė ir vargana, kad jos skyles būtų galima užkišti tokia suma“, – sakė S.Dilertienė.

Mamos nusivylė, mokytojos – ne

Būsimų klasių apžvalgos „eksursijoje“ pradinukų mamas lydėjusi Pamario pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Danguolė Norkuvienė sakė patalpų būkle tikrai nenusivylusi.

„Remontuoti, žinoma, yra ką, bet jei rajono vadovai ištesės pažadus ir skirs būtiniausiems remontams pažadėtąją 110 000 eurų sumą, manau, ateityje mes su vaikais labai gražiai ir estetiškai gyvensime“, – sakė D.Norkuvienė. Tokių pinigų, D.Norkuvienės nuomone, remontams užteks.

Ji išreiškė viltį, kad pagaliau ir šios mokyklos bendruomenei ateis ramybės metas. Mat ramybės ji neturėjo nuo tada, kai prieš 3 metus buvo prijungta prie Pamario pagrindinės, nes netrukus prasidėjo kalbos apie mokyklos iškėlimą.
Mamų nuomonė kitokia. Jos sakė pamačiusios tokias patalpas, kurių su Pradinės mokyklos patalpomis negalima lyginti. „Mums liūdna“, – neslėpė moterys.

Vienintelis pedagogų ir tėvų rūpestis, anot pavaduotojos, dabar bus tik tai, kad neužsitęstų viešųjų pirkimų procedūros ir pavyktų laiku persikelti.