Akcija „Būk modernus-keisk ratus“ užsuks ir į Šilutę

Pirmadienį vilniečiai galėjo virtualiai „pasivaikščioti“ po žmogaus organizmą ir pamatyti, kaip jį veikia aplinkos tarša, sudalyvauti dviračio mynimo iššūkyje, viktorinoje, sužinoti, kiek CO2 gali sutaupyti važiuodami šia transporto priemone.

Pixabay.com nuotr.

Šios interaktyvios veiklos skatina keisti įpročius ir mieste judėti ne nuosavu automobiliu, o rinktis netaršius susisiekimo būdus.

Renginiai organizuojami gegužės-birželio mėnesiais ir per tą laiką aplankys visas 60 šalies savivaldybių. Kviečiame dalyvauti, gilinti žinias ir laimėti prizų. Be to, bus galima teikti pastabas apie savo miesto darnaus judumo gerinimą, problemas, vyks diskusijos.

Šis renginių ciklas – Aplinkos ministerijos ir Aplinkos projektų valdymo agentūros projekto „Būk modernus – keisk ratus“ dalis. Juo siekiama didinti gyventojų sąmoningumą, paskatinti nebenaudoti taršaus transporto, apsispręsti įsigyti ekologiškesnį automobilį ar visai jo atsisakyti.

Be interaktyvių renginių vyksta transliacijos per televiziją, komunikacija socialiniuose tinkluose, skelbiami straipsniai. Taip pat parengta skaičiuoklė, kuri leidžia įvertinti, kiek kainuoja kelionė viena ar kita transporto priemone – įvairių rūšių automobiliais, autobusu, traukiniu, dviračiu, paspirtuku, kaip ji teršia aplinką, kiek trunka, kokio fizinio aktyvumo reikalauja ir kt.
Į Šilutę akcija atvyks birželio 3 d., 10 val. Vieta dar tikslinama.