Akcija DAROM dešimtą kartą kviečia tvarkytis

darom 1_straipsnisDAROM IR GAMTA PADĖKOS! Su tokiu šūkiu akcijos organizatoriai kviečia dalyvauti jubiliejinėje nacionalinėje tvarkymosi akcijoje DAROM 2017, kuri balandžio 22 dieną 10 valandą suburs visus Lietuvos žmones.

Jos tikslas – dar kartą suvienyti žmones, skatinti bendruomeniškumą ir atkreipti dėmesį į taršos, aplinkosaugos problemas.

DAROM sėkmė

DAROM (arba Let’s do it World) – tarptautinė aplinkosaugos organizacija, kuri vienija daugiau nei 112 pasaulio valstybių, ir 2013 metais buvo pripažinta JTO. Idėjos autoriai – estai, tačiau Lietuva buvo viena iš pirmųjų šalių, kuri prisijungė prie šio judėjimo.

Dabar DAROM – viena iš įtakingiausių organizacijų Lietuvoje, kuri nuo 2008 metų kasmet organizuoja aplinkos tvarkymo akciją DAROM ir kitus aplinkosaugą bei pilietiškumą skatinančius renginius visoje Lietuvoje.

Skaičiuojama, jog per devynerius veiklos metus Lietuvoje DAROM akcijose dalyvavo net 1 361 000 žmonių ir surinkta apie 38 000 tonų atliekų.

2016 metai DAROM organizacijai buvo ypatingi: įvyko nacionalinis DAROM forumas, pasirašytas memorandumas su tuometiniu premjeru A.Butkevičiumi, inicijuotas „Nacionalinis miškasodis“, po kurio sužaliavo 100 hektarų naujų miškų, ir akcija „DAROM padangas“, kurios metu buvo renkamos padangos prie Žaliųjų ežerų, įvyko sporto renginys Kaune „Ąžuolyno bėgimas 2016“, o akcijos DAROM 2016 metu Vilniuje pasodintas 20 metų, 6 metrų aukščio medis, primenantis Lietuvai ir Vilniui DAROM indėlį mūsų šaliai.

Akcija DAROM 2017. Svarbiausia informacija

Šiais metais akcijos DAROM taškų žemėlapis bus paskelbtas balandžio 10 d. interneto svetainėje mesdarom.lt. Taip pat DAROM taškų ieškokite Savivaldybės internetiniame puslapyje.

Balandžio mėnesį visuose didžiuosiuose prekybos centruose galėsite įsigyti raudonus DAROM šiukšlių maišus. Jie yra pagaminti iš 100 proc. perdirbto plastiko žaliavos, dideli ir stipresni nei įprastai, todėl juos galėsite naudoti ir tvarkydami savo namus, sodus. Pirkdami šiuos maišus prisidėsite prie DAROM organizacijos iniciatyvų įgyvendinimo.

Būtent iš šių taškų akcijai pasibaigus į sąvartynus bus išvežami raudonieji DAROM maišai.

Norintys pasiūlyti savo tvarkymo tašką, kreipkitės į Šilutės r. savivaldybės gamtosaugininką, Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistą Praną Sirtautą, tel. (8 441) 79261.

Bendras akcijos organizatorių el. paštas šiuo klausimu: biciuliai@mesdarom.lt

Primename, kad DAROM akcijos metu yra tvarkomos tik viešosios vietos.

Organizatoriai kviečia didesnes įmones bei organizacijas registruotis iš anksto: https://goo.gl/forms/PZVHdDpHekNeGRwB2. Tokiu būdu akcijos dieną bus galima tvarkingai suvaldyti dalyvių srautus.

DAROM kviečia tapti draugais

DAROM kviečia prisidėti prie akcijos visus: moksleivius, studentus, organizacijas, bendruomenes, įmones, politikus – visus, kurie yra neabejingi akcijai ir jos puoselėjamoms vertybėms.

Visi, norintys prisidėti prie akcijos DAROM 2017 organizavimo – tapti DAROM regionų ar miestų koordinatoriais, patruliais ar draugais -rėmėjais, rašykite el.paštu: hr@mesdarom.lt.

Sekite naujienas „Mes Darom“ „Facebook“ puslapyje, o visą reikalingą informaciją rasite www.mesdarom.lt .