Akcija „Pirk dramblį“ padėjo išpildyti dryžuotą mažojo zebriuko svajonę

13Ar pamenate mažojo zebriuko žvilgsnyje atsispindintį dryžuotą pagalbos prašymą, kurį jis išsakė žiūrovams vaizdo klipe? Egzotiškasis zoologijos sodo gyventojas praėjusių metų rugsėjį TV3 žiūrovų prašė specializuotų pašarų, kurie negaminami Lietuvoje.

Šiam paramos projektui geros valios žmonės ir įmonės paaukojo daugiau kaip 400 tūkstančių litų. Didžiausia sumos dalis – beveik 300 tūkst. litų – surinkta paramos koncerto transliacijos metu.

Mažasis zebriukas – tik vienas iš daugelio jauniklių, kuriam reikia pagalbos. Vien 2013 metais Kaune esančiame zoologijos sode gimė beveik 100 jauniklių. Tarp jų yra kupranugaris, asiliukas, antilopė, tamarinas, šiaurinis elnias ir kiti.

Visi mažyliai augdami turi gauti įvairių maisto medžiagų, užtikrinančių jų sveiką augimą ir vystymąsi. Jiems taip pat būtini specialūs papildai. Norint užtikrinti visavertę jauniklių, jiems reikalingi specialūs pašarai. Jų kaina metams – 51 tūkst. litų.

TV3 transliuotos akcijos „Pirk dramblį“ ir geros valios žmonių dėka, zoologijos sodas gali nupirkti gyvūnams taip reikalingų specializuotų kombinuotų pašarų. Už akcijos metu žmonių bei įmonių paaukotus pinigus pirmą kartą nupirktas specializuotas, specialiai zebrams ir begemotams pritaikytas pašaras iš Vokietijos. Šiuo metu sode gyvenantys 4 suaugę zebrai ir vienas jauniklis per dieną gauna 4 kg specializuoto pašaro, tiek pat šio skanėsto gauna ir 5 nykštukiniai begemotai. Iš viso nupirkta 700 kg specializuoto, zebrų ir begemotų poreikius atitinkančio pašaro už beveik 2 tūkst. litų. Specialaus pašaro iš Anglijos, už 1 tūkst. litų, nupirkta ir sode gyvenančioms papūgoms.

Zoologijos sodas primena, kad iš akcijos „Pirk dramblį“ metu paaukotų pinigų gyvūnų transportavimui panaudojo 33 tūkst. litų. Akcija padėjo sode apsigyventi begemotui Geluk, šiauriniam elniui Olsenui iš Danijos, ereliui iš Olandijos ir palšajam grifui iš Kaliningrado zoologijos sodo.

Taip pat šiuo metu sode intensyviai renovuojami leopardų, tigrų, tapyrų, beždžionių, plėšriųjų paukščių ir šiaurinių elnių voljerai. Šiems remonto darbams išleista 155 tūkst. litų. Gyvūnų priežiūros priemonėms (medicininiai švirkštai, šaldytuvai, aukšto slėgio plovyklos, vandens siurbliai ir elektrinė šildyklė  paukščiams) išleista 26 tūkst. litų.