Akcija „Savaitė be tabako“

 

sanatorine be tabakoŠvėkšnos sanatorinėje mokykloje vyko prevencinė akcija „Savaitė BE TABAKO“. Kaip ir praėjusiais metais, akcija sulaukė didelio mokinių ir mokyklos bendruomenės susidomėjimo. Šiais metais didžiausias dėmesys akcijos metu buvo skiriamas mokinių sveikatai palankaus elgesio formavimui.

Kiekvieną akcijos dieną buvo vykdoma vis nauja veikla. Mokiniai piešė piešinius parodai „Aš noriu užaugti sveikas“, rašė rašinėlius „Renkuosi sveiką gyvenimą“. Kūrė įvairius plakatus apie sveiką gyvenimo būdą, lankstinukus, kaip padėti draugui mesti rūkyti.

Jaunesni mokiniai susitiko su gydytoju Pragiedruliu Velička, kuris pasakojo apie rūkymo žalą. Tuo tarpu vyresnieji mokiniai klausė Žemaičių Naumiesčio nuovados specialistės Gražinos Janučaitienės paskaitos apie nepilnamečių tabako bei kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo pasekmes, gresiančias administracines nuobaudas.

Mokiniai ne tik noriai ir aktyviai įsitraukė į akcijos metu rengiamą veiklą, bet apie tabako daromą žalą siekė informuoti vieni kitus. Jie kūrė prevencinį filmuką „Geri ir blogi įpročiai“, kuriame patys vaidino, ragino vieni kitus nerūkyti. Vyresnieji mokiniai savo mažiesiems draugams pasakojo apie rūkymo žalą, skatino juos gyventi sveikai, užsiimti sveikais įpročiais.

Didžiausio mokinių ir mokyklos bendruomenės dėmesio sulaukė jau ne pirmą kartą mokykloje rengiamos draugiškos mokinių, mokytojų ir auklėtojų krepšinio rungtynės, kuriose mokytojams ir auklėtojams teko pripažinti mokinių pergalę.

Akcijos organizatoriai džiaugiasi vis didėjančiu mokinių susidomėjimu tokiomis akcijomis bei mokinių diskusijomis, kaip rūkymas gali pakenkti jų sveikatai.