Akcija „Tarptautinė diena be automobilio“

diena be autoKasmet rugsėjo 16–22 d. daugelyje Europos miestų rengiama Europos judrioji savaitė, bei vyksta akcija „Tarptautinė diena be automobilio“. Šios dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai, žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo bei sveikatos stiprinimo.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad visą savaitę nuo 16 d. iki 22 d. visoje Europoje žmonės stengiasi išsiversti be automobilio: eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu.

Fizinis aktyvumas ugdo ir stiprina visas organizmo sistemas ir jo funkcijas – visi žinome, kad reguliari fizinė veikla ir teisinga mityba suteikia daugiau jėgų, žvalumo, pasitikėjimo savimi bei stiprina sveikatą – sumažina lėtinių infekcinių ligų riziką.

Tokie keliavimo būdai kaip ėjimas pėsčiomis, važiavimas dviračiu mažina oro taršą ir triukšmą, bet ir efektyviai prisideda prie eismo saugumo gerinimo, todėl reikėtų stengtis ne tik šią dieną, bet ir ištisus metus, kelionei į darbą, parduotuvę ar į svečius renkantis ne greitą ir patogų savo automobilį, o sveikesnes ir taupesnes transporto rūšis.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras 2014 m. rugsėjo 22 d. minėdamas „Tarptautinę dieną be automobilio“ organizuoja Šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimą, kurio tikslas – skatinti Šilutės rajono savivaldybės gyventojus aktyviai judėti.

Renginio data – 2014 m. rugsėjo 22 d.

Renginio vieta – Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, adresas: Lietuvininkų g. 8, Šilutės rajono savivaldybė.

Renginio pradžia – 9.00 val.

Užsiėmimą ves Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia visus Šilutės rajono gyventojus dalyvauti mieste be automobilio akcijoje!

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia visus Šilutės rajono gyventojus, kurie mieliau renkasi vaikščioti pėsčiomis ar važiuoti dviračiu nei automobiliu, registruotis iki rugsėjo 19 d.

tel. 8 441 52217, mob. 8 656 37922, arba el. paštu virginija.vaivadaite@silutessveikata.lt (nurodyti savo vardą, pavardę, telefono numerį). Vaikščiojimo pėsčiomis ir važiavimo su dviračiais entuziastai Šilutėje bus apdovanoti!

Renginio data – 2014 m. rugsėjo 22 d.
Akcijos dalyvių apdovanojimo vieta – Šilutės seniūnijos salė (2 aukštas), adresu: Lietuvininkų g. 17, Šilutės rajono savivaldybė.

Renginio pradžia – 12.00 val.

Nepamirškime visus metus, kad galime vietoj asmeninio automobilio naudotis visuomeniniu transportu, vengti nereikalingų kelionių, išjungti automobilį, kai jis stovi (kad nedirbtų tuščia eiga), reguliariai prižiūrėti automobilį, neplauti automobilių prie vandens telkinių, nelaistyti kuro ar kitų degalų, bei mokyti savo vaikus, kad yra daug susisiekimo priemonių-ne vien automobilis.