Akcija „Užteks tylėt“ Šilutės žemės ūkio mokykloje

zum aidsGruodis į Šilutės žemės ūkio mokyklą atskubėjo nešinas visu glėbiu renginių ir švenčių. Praėjusią savaitę prasmingai paminėta pasaulinė kovos su AIDS diena.

Ilgai ruošęsi mokinių tarybos nariai ir aktyviausi moksleiviai, vadovaujami socialinės pedagogės Lauros Valauskienės ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Zelmos Bučinskienės, sukvietė visą mokyklos bendruomenę į renginį, kuriuo skelbė: “Užteks tylėt”.

Akcijos tikslas – paskatinti kalbėti apie problemą, atsiradus abejonei išdrįsti kreiptis į gydytoją, o dar geriau – žinoti ir vengti ŽIV pavojaus, nes vienintelis nuklydimas gali būti pavojingas gyvybei.

Per pertrauką mokyklos kieme kaip tik ir buvo stengiamasi ne tik netylėti, bet ir kreiptis į visą pasaulį vieningu ir garsiu beveik šimto švilpukų švilpimu. Savo ruporu, prisijungdamas prie mokinių iniciatyvos, pasinaudojo ir kūno kultūros mokytojas Algimantas Karinauskas.

O tylėti išties nevalia, kai nuo 1981-ųjų, kuomet buvo užfiksuotas pirmasis AIDS atvejis, vis dar nėra vaistų, galinčių šią ligą išgydyti. Ji jau nusinešė daugiau nei 40 milijonų vyrų, moterų ir net vaikų gyvybių.

Sergančiųjų AIDS ir nešiojančių ŽIV nuolat daugėja ir Lietuvoje, todėl labai svarbu šviesti jaunimą, mokyti jį būti atsakingą, ištikimą, draugišką ir saugų. Svarbu žinoti, kokie veiksniai skatina AIDS plitimą, ir laiku užbėgti jiems už akių. Šie žodžiai ne kartą skambėjo renginio metu, buvo minimi spalvinguose informaciniuose stenduose, lankstinukuose.

Kovai prieš AIDS tikrąja to žodžio prasme buvo sukelta ant kojų visa mokykla. Z.Bučinskienė sako, kad niekada nepakanka to, ką jau žinome. Todėl planuojant renginį numatyta kalbėti šia aktualia bei skaudžia tema istorijos, anglų kalbos, biologijos, lietuvių kalbos ir kitose pamokose, dailės mokytoja kartu su mokiniais kūrė plakatus, o bibliotekoje veikė aktualių knygų paroda, buvo galima gauti informacinių lankstinukų lietuvių ir anglų kalbomis. Nuošalyje neliko nė vienas bendruomenės narys.

Tikimasi, kad renginys privertė susimąstyti, būti atsakingesniais, o tuo pačiu savo nedideliu indėliu prisidėjo prie didelių darbų stabdant mūsų amžiaus maro plitimą.

Renginys buvo nufilmuotas ir įkeltas į youtube tinklapį, kur Užkrečiamųjų ligų centro pasiūlymu talpinama informacija apie tokio pobūdžio renginius.