Akcijos „Saugom lydeką“ metu nustatyta 80 šiurkščių pažeidimų

Nuo vasario iki balandžio vykdytos akcijos „Saugom lydeką“ metu šalies aplinkosaugininkai nustatė 278 žvejybos pažeidimus, kurių 80 buvo šiurkštūs. Aplinkai padaryta žala siekia 41 500 eurų.

Reidų metu daugiausia nustatyta šiurkščių neteisėtos lydekų žvejybos pažeidimų – lydekos buvo sugautos draudžiamu laikotarpiu arba buvo naudojami šiuo laikotarpiu draudžiami žvejybos įrankiai. Tokių pažeidimų fiksuota 57.

Vienas didžiausių brakonieriavimo atvejų nustatytas Švenčionių rajone. Ne kartą bausti už neteisėtą žvejybą du asmenys, po ledu pastatę net 12 tinklų, sugavo didelį kiekį žuvų, tarp jų ir 22 lydekas. Žala žuvų ištekliams siekė 5 648 eurus.

Dar vienas šiurkštus pažeidimas nustatytas Zarasų rajone, kur du asmenys buvo pastatę 10 statomų tinklų ir jais sugavo šamą, vėgėlę, lyną, 2 sykus, 3 eršketus, 8 lydekas, 11 karšių, 6 kg ešerių ir 1 kg kuojų. Aplinkai padaryta žala siekė 5 865 eurus. Jiems surašyti AN protokolai, paimtos žuvys, valtis ir tinklai.

Akcijos metu nustatyti 23 šiurkštūs pažeidimai, kai draudžiamais žvejybos įrankiais buvo prekiaujama arba nustatytas jų laikymas. Tikrinant įtariamąjį dėl neteisėtų žvejybos įrankių laikymo, jo sodyboje Šakių rajone pareigūnai rado 20 neteisėtai laikomų tinklų, visų jų ilgis siekė per 800 m. Pažeidėjui skirta bauda.

Per šių metų akciją iš viso surengti 347 reidai ir patikrinti 2 494 žvejai, tarp jų ir įmonės. Palyginti su pernai, šiurkščių pažeidimų skaičius išaugo, iš nustatytų 278 pažeidimų buvo 80 šiukščių, pernai iš nustatytų 399 pažeidimų – 66 šiurkštūs.

ELTA inf.