Aklieji ir silpnaregiai keliavo į Rumšiškes

akluju kelioneRumšiškių Lietuvos liaudies buities muziejuje surengtoje Aklųjų maldos dienoje bei tuo pat metu ten vykusiame aklųjų ir silpnaregių folkloro ansamblių ir liaudiškos muzikos kapelų festivalyje – konkurse „Čiulbėk, paukštela, čiulbėk“ dalyvavo ir Šilutės aklieji ir silpnaregiai.

Kelionei juos subūrė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Šilutės filialo pirmininkė Šarūnė Urbonaitė, kai kurie dalyviai keliavo su palydovais.

Birželio 8-ąją Rumšiškių liaudies buities muziejuje surengta jau 20-oji Lietuvos aklųjų maldos diena.

Pro Jurbarką į renginį vykę mūsų rajono aklieji ir silpnaregiai pakeliui išklausė filialo narės Aldonos Petrošienės pasakojimą apie Panemunės pilis, kurias pravažiavo, o grįžtant visą kelią skambėjo dainos ir juokas.

Jubiliejiniame renginyje prisiminta Aklųjų maldos dienos istorija, aukotos šventos Mišios. Atvykusieji kartu dalyvavo LASS folkloro ansamblių ir kaimiškos muzikos festivalyje – konkurse, kuriame pasirodė kolektyvai iš Vilniaus, Panevėžio, Kelmės, Klaipėdos, Šiaulių, Kauno. Renginys buvo skirtas Tarmių metams Lietuvoje, jo organizatorių tikslas – suteikti galimybę neregiams ir silpnaregiams dalyvauti kultūrinėje veikloje, populiarinti liaudišką dainavimą bei muzikavimą, kaip labiausiai prieinamas saviraiškos formas regėjimo negalią turintiems žmonėms.

Suvažiavusiems akliesiems sveikinimo žodį tarė muziejaus direktorė Violeta Reipaitė, LASS pirmininko pirmoji pavaduotoja Ramunė Balčikonienė.

Renginio dalyviai apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas, taip pat buvo pristatytas liečiamasis “Tauragnų sodybos” maketas. Visi bendravo, buvo pavaišinti kareiviška koše. Norintieji už simbolinę kainą įsigijo suvenyrų, nes veikė tautodailininkų mugė.

Šilutės filialo pirmininkė Š.Urbonaitė kviečia visus rajono neįgaliuosius ir silpnaregius stoti į LASS Šilutės skyrių ir prisijungti prie linksmos bendruomenės, šiuo metu vienijančios apie 90 narių. Filialas įsikūręs Vydūno g. 9A, daugiau informacijos galima gauti telefonu 62296.