Aklos meilės kaliniui kaina – 23 tūkst. Lt

prison-cell 1552105cTris kartus teista bedarbė J.N. neseniai teisme sulaukė ketvirtojo nuosprendžio dėl bendradarbiavimo sukčiaujant. Šis naujas teistumas moters piniginę paplonins 23 tūkst. litų.

Istorija prasidėjo, rodos, visai nekaltai – nuo mobiliojo telefono žinučių su nepažįstamuoju ir greitai įsiplieskusios meilės. Užliūliuota naujojo draugo pasakų teisiamoji greitųjų paskolų kreditais apkrovė jai visai nepažįstamą moterį ir pati tapo sukčiautoja…

Kalėjo prisiėmęs kitų kaltę

Dar 2008-aisiais J.N. per skelbimą susipažino su L.K. Iš pradžių pora susirašinėjo žinutėmis, kol draugystė peraugo į skambučius.

Tik vėliau L.K. moteriai prisipažino, kad jis atlieka bausmę įkalinimo įstaigoje Alytuje. Ir tuoj, bandydamas nuraminti ir neišgąsdinti J.N., pasisakė esąs turtingas, o bausmę atliekąs, nes prisiėmė kitų kaltę.

Kaip pasakojo J.N. teisme, L.K. jai kūrė pasakas, kad jo draugai jam yra nemažai įsiskolinę ir nori su juo atsiskaityti. Todėl, rodydamas didelį pasitikėjimą nauja žinučių ir skambučių drauge, kalinys prašė, kad ji padėtų atsiimti tas skolas atliekant paslaugas per internetinę bankininkystę.

Moteris, apakinta meilės ir nieko bloga neįtardama, padėti sutiko.

Meilė dingo pamačius kalinį

Ir taip 2008-ųjų gruodžio 14 d. prasidėjo neteisėtai gautų nukentėjusiosios N.B. elektroninės bankininkystės duomenų naudojimas įvairių sumų greitųjų paskolų kreditams gauti.

Alytuje kalintis L.K. trynė rankomis, vis skaičiuodamas į skirtingas sąskaitas kapsinčius svetimus pinigus, kuriuos jam pervesdavo jo bendrininke tapusi J.N. Ji iš įvairių kredito bendrovių ėmė paskolas N.B. vardu ir iš nukentėjusiosios sąskaitos pinigus išsiųsdavo į kitų asmenų sąskaitas, kurias jai diktuodavo sukčiautojas.

Gruodžio 14-22 d. dienomis N.B. vardu iš šešių greituosius kreditus teikiančių bendrovių paimtų kreditų bendra paskolų suma siekė 7 750 Lt.

Teisme J.N., apkaltinta veikusi kaip sukčiautojo bendrininkė, prisipažino, kad dėl paimtų paskolų sau jokios naudos neturėjo. Taip pat ji sakė nežinanti, kodėl taip lengvabūdiškai patikėjo L.K. pasakomis. Svarstė, kad tai įvyko galbūt dėl to, kad buvo aklai įsimylėjusi.

Tačiau įkliuvus į pareigūnų rankas, išaiškėjus nusikaltimui ir susitikus su L.K. akistatoje, meilė išblėso…
J.N. sakė, kad laisvės atėmimo vietoje pamatė visai kitą žmogų, nei tas su kuriuo bendraudavo telefonu. Nuo 2009 m. sausio ji nutraukė su L.K. bet kokius ryšius.

Teismas J.N. pripažino kalta ir paskyrė 20 800 Lt baudą (14 300 Lt moteris jau sumokėjo). Taip pat ji turi atlyginti ir patirtą turtinę žalą greitųjų kreditų bendrovėms – 1 813 Lt.

Laisvės atėmimo bausmės vykdymas moteriai atidėtas 3 metams, įpareigojant ją bausmės vykdymo atidėjimo metu neišvykti už gyvenamosios vietos (rajono) ribų be nuteistosios priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Nuosprendis per 20 d. gali būti skundžiamas.