Aktyviausiems Judumo savaitės dalyviams – specialūs įvertinimai

 

0.192002001505386465Jau šį šeštadienį prasidedanti Europos judumo savaitė kaip ir kasmet sulaukia daug dėmesio iš vietos valdžios, valstybės institucijų, įmonių ir sąmoningų gyventojų. Norėdama įvertinti aktyviausiųjų įsitraukimą, Aplinkos ministerija paskelbė konkursus, kurių laimėtojai bus viešai pagerbiami ir apdovanoti prizais.

Aplinkos ministerija kartu su Dviračių transporto komisija, sudaryta susisiekimo ministro įsakymu, ketina apdovanoti Judriausią savivaldybę, Judriausią mokymo įstaigą, Judriausią darbdavį, Judriausią valstybės instituciją ir Judriausią pilietį.

Europos judumo savaitės koordinatorė Lietuvoje Regina Kališaitytė džiaugiasi, kad šia tvaraus judėjimo kampanija susidomi vis daugiau gyventojų ir institucijų. „Daugiau kaip pusė šalies savivaldybių organizuoja renginius vietos gyventojams ir kiekvienais metais pasiūlo vis daugiau įdomių akcijų, raginančių ieškoti alternatyvų automobiliui. Gera matyti ir aktyvų mokyklų, vaikų darželių įsitraukimą. Džiaugiuosi, kad vaikai nuo mažens yra mokomi tausoti savo aplinką ir ją puoselėti, skatinami susimąstyti apie oro taršą bei patys ieško būdų ją mažinti“, – teigia R. Kališaitytė.

Apdovanojimai bus skiriami už šiuos nuopelnus:

Judriausia savivaldybė bus atrinkta laikantis pagrindinės metų temos – įgyvendinti bent vieną priemonę, kuri padėtų pereiti prie aplinkai draugiškų transporto priemonių naudojimo. Tai gali būti nuolatinis kelio erdvės funkcijų pakeitimas pėsčiųjų, dviratininkų ar viešojo transporto naudai, pvz., platesnio šaligatvio įrengimas, nauja dviračiams arba autobusams skirta juosta, naujas eismo ribojimo planas, pritaikyti didesni greičio apribojimai.

Judriausią mokymo įstaigą, Judriausią darbdavį, Judriausią valstybės instituciją Aplinkos ministerija išrinks atsižvelgdama į skatinimo priemones, renginių pobūdį, jų gausą.

Judriausias pilietis bus renkamas Aplinkos ministerijos Facebook interneto puslapyje, „Endomondo“ programėlės pagalba (priėmus specialų iššūkį), pagal daugiausiai nueitų ir nuvažiuotų dviračiu km skaičių per dieną ir visos Judumo savaitės metu.

Judriausias Aplinkos ministerijos darbuotojas bus renkamas iš didžiausią atstumą įveikusių ministerijos darbuotojų „Endomondo“ programėlės pagalba.

Visų nominantų laukia prizai. Norintys prisidėti ir pasiūlyti savo renginį, tai gali padaryti iki rugsėjo 16 d. parašę el. laišką adresu regina.kalisaityte@am.lt.