Aktyvusis turistinis laikotarpis Šilutės rajone baigėsi

turizmo dienaRugsėjo 27 diena yra paskelbta Pasauline turizmo diena. Baigiantis rugsėjui, po Pasaulinės turizmo dienos, sumažėja ir turistų srautai. Taip simboliškai užbaigiamas aktyvusis turistinis laikotarpis Pamario krašte.

Šie metai, po pernykščių jubiliejinių Šilutės miesto metų, neišsiskyrė renginių ir švenčių gausa, tačiau lankytojų mūsų krašte buvo nė kiek ne mažiau. Apibendrinus Turizmo informacijos centro lankomumo duomenis, matomas nežymus lankytojų padidėjimas.

Kaip TIC jau skelbė vasaros viduryje, birželio mėnesį centras sulaukė rekordinio lankytojų skaičiaus. Šį rugpjūtį apsilankė daugiau lankytojų nei pernai – jų skaičius išaugo nuo 495 iki 524. Iš viso šiemet gegužės – rugsėjo mėnesiais sulaukėme 1967 lankytojų (pernai 1898), t.y. kiek daugiau  kaip 3,5 proc. augimas.

Galima pasidžiaugti, kad šiemet sulaukta daugiau užsieniečių –  iš viso 968 (pernai 700), tačiau lietuvių šiemet atvyko mažiau – 999 lankytojai (pernai 1198).

Daugybę metų nesikeičia Šilutės krašto populiarumas tarp Vokietijos turistų, jų skaičius sudarė apie 70 proc. visų užsienio lankytojų. Pastebimas padidėjęs turistų lankomumas iš Prancūzijos, Olandijos, Belgijos ir Šveicarijos.

Taip pat sulaukėme nemažai lankytojų iš kaimyninių šalių – Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos. Kiek mažiau lankosi Skandinavijos šalių gyventojai. Atvyksta lankytojai ir iš Italijos, Ispanijos, Airijos, Didžiosios Britanijos, Čekijos, JAV. Nedaug, bet mažėjo paklausimų telefonu – 182 (pernai 193) ir elektroniniu paštu – 34 (pernai 37).

Nesikeičia ir lankytojų klausimai. Domimasi lankytinomis vietomis Šilutės rajone, siūlomomis pramogomis, taip pat populiarūs paklausimai apie apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas. Tiek tarp lietuvių, tiek tarp užsienio svečių populiari išlieka reguliaraus keltos į Nidą paslauga, taip pat itin domimasi laivininkų paslaugomis.

Lankytojai nesikuklindami prašo nemokamos dalomosios vizualinės medžiagos – lankstinukų, žemėlapių, schemų. Perkami atvirukai bei suvenyrai.

Rugsėjo mėnesį buvo surengtas ir gidų mokyklos paskaitų ciklas, tema: „Genius loci. Hugo Šojaus dvasia miesto parke“. Pranešėjai skaitė paskaitas apie Šilutės miesto parką, parko augalus. Projekto vienas iš rezultatų – išleistas parko lankstinukas, kuriame pateikiama  parko scema su sužymėtais augalais ir jų aprašymais. Lankstinukas išleistas lietuvių, anglų ir vokiečių kalbomis. Gidų mokyklos paskaitas išklausė apie 30 šilutiškių, kurie gavo pažymėjimus ir knygutę apie istorinį miesto parką.

Rugsėjo 29 dieną Šilutės TIC kartu su Asociacija „Nemuno deltos namai“, Nemuno deltos regioniniu parku, Salos etnokultūros informacijos centru, bendruomene „Rusnės sala“ ir Rusnės seniūnija surengė renginį Pasaulinei turizmo dienai paminėti. Visi norintieji su dviračiais rinkosi Šilutės senojo turgaus aikštėje ir iš ten, policijos automobilio lydimi, pajudėjo Rusnėje esančios K.Banio etnografinės žvejo sodybos link. Renginyje dalyvavo ir Šilutės rajono merė Daiva Žebelienė.

Sodyboje buvo pristatytas tarptautinis projektas „Gamtosauga – regioninės plėtros pagrindas“, skanaujamas kulinarinis paveldas, užbaigtas aktyvusis turizmo sezonas, pristatytas filmas „Nemuno deltos balsai“.

NUOTRAUKOS

Andriaus Sirtauto video reportažas iš turizmo dienos:

Maloniai kviečiame visus užsukti į centrą, mes ne tik atsakysime į visus Jūsų klausimus, bet ir pasiūlysime įsigyti įvairiausių suvenyrų su Šilutės krašto simbolika, knygų ir leidinių apie krašto kaimus, parkus. Čia galėsite įsigyti fotoalbumą „FOTOSKRYDIS. Šilutės kraštas“.

Mus rasite Hugo Šojaus dvare, Lietuvininkų g. 4. Jei turite klausimų, galite skambinti telefonu: 8-441-77785 arba parašyti el. paštu: info@siluteinfo.lt.

Kviečiame tapti draugais Facebook socialiniame tinkle, aplankant mūsų profilį adresu: www.facebook.com/siluteinfo