Akumuliatorių vagys grobį grąžino savininkams

akumuliatoriaiPernai rudenį du vyrai susiruošė į jau seniai jų planuotą naktinį žygį – vogti akumuliatorius iš ūkininkų.

Žygis pavyko – vienam vyrų saugant, ar niekas nemato šio plėšikavimo, kitas ganyklose laužė spynas, grobė traktorių akumuliatorius. Ryte vyrai džiūgavo „praturtėję“ 5 akumuliatoriais.

Tačiau priduoti grobį į metalo laužą, kaip jie planavo, nespėjo. Vagystė greitai buvo išaiškinta, ir vagys akumuliatorius turėjo grąžinti savininkams.

Negana to, dar ir savo pinigines vagys turės patuštinti – neseniai teismas nusprendė, kad už vagystes naktiniai plėšikai turės sumokėti nemažą baudą.

Anksčiau jau po du kartus teisti vyrai – D.Š. ir T.E. ilgai rezgė planą važiuoti į Šilutės rajoną ir ten „apšvarinti“ vietinius ūkininkus.

Tokius kėslus jie įvykdė pernai spalio 19 dieną. Apie pirmą valandą nakties pirmuoju vagių grobiu tapo vieno ūkininko kieme stovėjusių dviejų traktorių akumuliatoriai.

D.Š. tykojo, kad niekas jų neužkluptų ir kėslų nesutrukdytų, o T.E. atsuko dviejų traktorių akumuliatorių laikiklius ir pagrobė akumuliatorius.

Ūkininkas padarytą žalą įvertino 850 Lt.

Po dvidešimt minučių, dar tebetrindami iš džiaugsmo rankas po sėkmingos vagystės, vyrai pamatė ir kito ūkininko traktorių. Ir iš šio jie pagrobė akumuliatorių, šeimininkui padarydami 250 Lt žalą.

Trečią valandą nakties nuo kiemų vagys perėjo į ganyklas.

Čia akumuliatoriai buvo uždaryti ir užrakinti metalinėse dėžėse. Tačiau vagims tai buvo ne kliūtis – jie buvo apsirūpinę įrankiais spynoms nulaužti. Iš dviejų ganyklų jie pavogė du akumuliatorius, ganyklų savininkams padarė 290 Lt žalą.

Teisme abu vagys prisipažino, kad yra kalti ir gailėjosi dėl naktinio žygio. Jie sakė, kad akumuliatorius ketino parduoti kaip metalo laužą. Tačiau nespėjo.

Vagiai pavogtą turtą grąžino savininkams ir atsiprašė ūkininkų, todėl pretenzijų jiems nepareiškė nė vienas nukentėjusysis.
Nepaisant to, kad akumuliatorius vyrai grąžino, už vagystes jie vis tiek buvo nubausti – kiekvienas gavo po 3 900 Lt baudą.
Baudžiamasis įsakymas galėjo būti skundžiamas.