Amerikietiškas išsilavinimas Vakarų Lietuvoje

LCC campusLCC tarptautinis universitetas Klaipėdoje buvo pirmoji aukštoji mokykla Lietuvoje, pasiūliusi studijas pagal JAV ir Vakarų Europos šalyse populiarų artes liberales modelį, kuris studentams suteikia galimybę įgyti itin platų išsilavinimą.

Būtent tokių specialistų šiuo metu labiausiai ieško darbdaviai, kuriems yra svarbu darbuotojų aukšta profesinė kvalifikacija, universalumas ir geri anglų kalbos įgūdžiai.

Plataus išsilavinimo svarbą pabrėžia ir LCC tarptautinio universiteto (toliau – LCC) prorektorius akademiniams reikalams dr. Kirkas Kauffeldtas. „Studijų metu yra taikomi aktyvūs mokymo metodai, kurie suteikia platų išsilavinimą, lavina jaunimo bendrąją erudiciją, kritišką mąstymą, padeda studentams ugdyti saviraišką, skiepija krikščioniškąsias gyvenimo vertybes ir padeda tapti iniciatyviais piliečiais, nebijančiais prisiimti atsakomybės už savo šalies visuomenės gyvenimą“, – sakė dr. K.Kauffeldtas.

LCC šiuo metu siūlo šias bakalauro studijų programas: tarptautinis verslo administravimas, anglų kalba ir literatūra, psichologija, teologija, šiuolaikinė komunikacija, tarptautinių santykių ir vystymo studijos.

Be to, siūlomos dvi magistro studijų programos. Pirmoji – anglų kalbos kaip užsienio kalbos mokymas, vykdoma derinant nuotolines studijas su kontaktinėmis sesijomis universitete.

Tokiu pat principu siūloma studijuoti tarptautinę vadybą ir verslo administravimą. Ši magistro studijų programa ruošiama kartu su puikia reputacija turinčiu JAV universitetu – Taylor University (Indianos valstija), todėl šios programos absolventai gauna lietuvišką tarptautinės vadybos diplomą ir amerikietišką MBA diplomą.

Pasinaudoję mainų programomis LCC studentai turi galimybę studijuoti JAV, Pietų Korėjoje, Indonezijoje, Vakarų Europos valstybėse.

„Studijuodama LCC turėjau unikalią galimybę studijuoti JAV esančiame Gordono universitete. Studijos užsienyje suteikė daug naujų patirčių ir padėjo surasti naujų draugų ir bendraminčių. Man tai buvo ne tik naujų iššūkių, bet geresnio savęs pažinimo ir asmenimo augimo laikas“, – apie studijas LCC pasakojo bakalauro studijų programą „Tarptautinis verslo administravimas“ baigusi Aurelija Kauneckaitė iš Šiaulių.

LCC yra išties tarptautinė akademinė bendruomenė, kurioje 60 proc. studentų sudaro atvykusieji iš 28 pasaulio šalių. Daugiau nei trečdalis dėstytojų taip pat yra atvykę iš kitų šalių.

Nepaisant kultūrinių skirtumų LCC yra įprastas nuoširdus artimas bendravimas tarp studentų, dėstytojų ir darbuotojų. LCC studentas yra vertinamas kaip individuali asmenybė, turinti savo pasaulėžiūrą, nuomonę ir poreikius.

Savo studentams LCC suteikia vienas geriausių sąlygų mokytis ir gyventi Lietuvoje. LCC turi 5,8 ha plotą užimantį modernų studentų miestelį, kurį sudaro pagrindinis DeFehr akademinis pastatas su moderniai įrengtomis  auditorijomis, įspūdinga biblioteka, bendrabučiai, kurie siūlo patogią ir saugią gyvenimo aplinką studentams, bei didelis Michealsen sporto centras, kuriame vyksta įvairios varžybos ir koncertai.

Visos studijos LCC vyksta anglų kalba. Ketinantiems studijuoti, bet savo anglų kalbos žiniomis abejojantiems studentams LCC siūlo anglų kalbos kursus.

Mokytojus, moksleivius ir jų tėvelius kviečiame balandžio 1 d. atvykti į LCC (Kretingos g. 36, Klaipėda), į Atvirų durų dieną.

Tai bus puiki proga pamatyti universitetą, pabendrauti su dėstytojais ir studentais.

Daugiau informacijos rasite www.lcc.lt ir LCC Facebook puslapyje.