Amsterdamas: rastą piniginę policijai grąžinęs benamis sulaukė dešimčių tūkstančių eurų aukų

Būti sąžiningam apsimoka: tai patyrė benamis Hadjeras Ali Ali, neseniai radęs piniginę su 2 000 eurų ir nunešęs ją į policiją. Internetu surengtoje kampanijoje jam tada vos per dieną buvo paaukoti 34 102 eurai. Jo gyvenimas „visiškai apsivertė aukštyn kojom“, sakė 33-ejų vyras, kurį cituoja aukų rinkimų akciją suorganizavęs portalas.

18 mėnesių gatvėje miegantis Hadjeras dabar pagaliau galės išsinuomoti būstą. Dviejų vaikų tėvas, be to, sulaukė daugybės žinučių, kuriose jam siūlomas darbas. Iš viso lėšų paaukojo 2 800 žmonės. Vienas labdarys anonimas nepagailėjo 750 eurų.

Hadjeras piniginę rado Amsterdamo geležinkelio stotyje, kur „suko savo ratą“ ieškodamas tuščių butelių. Policijos duomenimis, piniginėje buvo „apie 2 000 eurų“, tačiau jokio asmens dokumento, kuris būtų leidęs surasti savininką, nėra. Kaip padėką sąžiningam radėjui pareigūnai skyrė „Sidabrinio nykščio“ prizą ir 50 eurų vertės kuponą. Jei per metus piniginės savininkas neatsiras, pinigai atiteks radėjui.

„Norėčiau visiems labai padėkoti, – klabėjo Hadjeras vaizdo įraše, kuris buvo paskelbtas instagrame. – Nemoku apsakyti, kaip dabar jaučiuosi“. Jis buvęs „užtvindytas žinučių, kuriose žmonės rašė mieliausius dalykus“. Jis esą „kupinas adrenalino“ ir paaukotais pinigais vėl galėsiąs susitvarkyti gyvenimą.

Rasa Strimaitytė (ELTA)