Angarų įvairovė rinkoje: koks angaras tinkamiausias jūsų verslui?

Prieš pradedant aptarinėti kokios gi angarų įvairovės esama rinkoje derėtų trumpai aptarti, kas gi tie angarai, kam jie skirti, kokių tipų galima rasti rinkoje bei kokie jų skirtumai.

Pixabay nuotr.

Paprastai tariant, angaras yra lengvai sumontuojama, uždara pastato konstrukcija. Dažnai įsivaizduojama kad tai yra skirta būtent orlaiviams ar erdvėlaiviams saugiai laikyti, t. y. saugoti nuo įvairių gamtinių sąlygų. Tačiau tai ne tik orlaivių saugojimui pritaikyta. Tokios uždaros pastato konstrukcijos gali pasitarnauti plačia amplitude: nuo tam tikrų medžiagų saugaus sandėliavimo iki radiacijos dalinio blokavimo Černobylio atominėje elektrinėje.

Angarai yra teigiamai vertinami verslininkų, kadangi pasižymi funkcionalumu, praktiškumu ir itin lengvu pastato konstravimu. Jie gali būti naudojami, kaip jau buvo minėta anksčiau, apsaugai nuo atšiaurių gamtinių oro sąlygų, tiesioginių saulės spindulių arba orlaivių (bei kitų transporto priemonių) priežiūrai, jų remontui, gamybai, surinkimui ir sandėliavimui.

Dažniausiai šios statybinės konstrukcijos yra statomos iš metalo (plieno), medžio arba betono, o labiausiai Lietuvos rinkoje paplitę angarų tipai yra šie: metaliniai, tentiniai ir karkasiniai.

Metalinis angaras pasižymi greita statyba, statybinių medžiagų sutaupymu, bet svarbiausia – mažomis pastato eksploatavimo išlaidomis. Surenkamų profilių naudojimas supaprastina tokių statinių montavimą ir kiek įmanoma pagreitina pastato statybą, kas šiais laikais yra itin aktualu versle. Taip pat, statant tokio tipo angarus ir naudojant lengvo plieno metalo profilius, galima sutaupyti apie 25-40% metalo medžiagos, o toks sprendimas sumažina statybos kaštus. Metalinės pastato konstrukcijos pasižymi puikiomis šilumos izoliacijos charakteristikomis ir ilgu eksploatavimo laikotarpiu, kuriam nereikia ypatingos priežiūros, tad žymiai sumažina išlaidas už pastato eksploatavimą.

Tentinis angaras savo funkcionalumu visiškai atitinka tradicines metalines konstrukcijas ir yra patraukliausia alternatyva ekonominiu atžvilgiu. Tokio tipo statinys labiau pasitarnaus kaip laikina sandėliavimo vieta jūsų verslui, kaip pramoninė salė, galbūt net sporto ar renginių palapinė. Paprastai tentiniai angarai yra gaminami iš šiais laikais inovatyvių aliuminio konstrukcijų, kurios garantuoja tvirtumą, saugumą, svarbiausia – lengvą ir greitą montavimą bei naudojimo universalumą. Tentiniai arba, kitaip tariant, palapinių angarai labiausiai pasitarnauja stambiuose ūkiuose kaip laikini ir, svarbiausia, greitai išmontuojami bei transportuojami iš vienos vietos į kitą be jokios specialios įrangos, tam pritaikyto transporto ar didelės komandos darbuotojų. Vienas iš svarbiausių dalykų, į kurį būtinai reikia atkreipti dėmesį renkantis tokio tipo angarą, tai statybų vieta – tvirtas ir lygus žemės paviršius, užtikrinantis angaro konstrukcijos stabilumą.

Karkasinio angaro tipą galima iš dalies laikyti biudžetiniu variantu. Vienas didesnių privalumų, skiriančių šį tipą nuo kitų dviejų, yra pagrindo nebuvimas: dėl santykinai mažo konstrukcijos svorio statybai nereikia pagrindo, o tai puiki proga sutaupyti. Tuo pačiu karkasinio angaro pagrindas yra pakankamai tvirtas dėl teisingo masės paskirstymo. Surinkimui nereikia specialių tvirtinimo detalių, ko gali prireikti kitiems dviems tipams. Rėmo medžiaga yra patvari ir paprastai turi ilgą tarnavimo laiką. Karkasiniai angarai gali būti ir apšiltinti, ir šalti. Trūkumas būtų šalčio klausimas – norint apsaugoti juos nuo šalčio, reikia naudoti papildomas statybines medžiagas arba investuoti į specialius šildytuvus. Jei tai nėra būtina, konstrukcija paliekama tokia, kokia yra.