Angliavandenilių išteklių naudojimo konkurso laimėtojas dar nepaaiškėjo

skalunu gavyba aplinkos ministerijosPenktadienį Angliavandenilių išteklių naudojimo konkurso komisija, vadovaujama aplinkos viceministrės Daivos Matonienės, svarstė, ar priimti sprendimą pripažinti angliavandenilių išteklių naudojimo Kudirkos-Kybartų ir Šilutės-Tauragės plotuose konkurso laimėtoją. Atsižvelgus į susidariusias aplinkybes, nutarta svarstymą pratęsti kitame posėdyje.

Jį planuojama surengti rugsėjo 16 d. Taip nutarta, atsižvelgus į tai, kad dar reikia šiek tiek laiko baigti rengti visiems teisės aktams, kurie reikalingi liepos 1 d. įsigaliojusioms Žemės gelmių įstatymo pataisoms įgyvendinti. Taip pat komisija įvertino ir viešąją nuomonę, ir konkurso dalyvės JAV energetikos kompanijos „Chevron Lietuva“ prašymą atidėti laimėtojo paskelbimą, kad turėtų laiko išsamiau susipažinti su visais Lietuvos teisės aktais, reguliuojančiais šią sritį.

Sprendimą dėl laimėtojo Kudirkos-Kybartų plote komisija galės priimti tik po to, kai baigsis dabar vykstantys konkurso rengėjo – Lietuvos geologijos tarnybos – ir vieno iš konkurso dalyvių, kurio pasiūlymą konkurso rengėjas pripažino netinkamu, teisminiai ginčai.

Angliavandenilių išteklių naudojimo atviras tarptautinis konkursas buvo paskelbtas 2012 m. birželio 25 d. Jį organizavo Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos.