Anglijos bažnyčių plėšikai pasiųsti kalėti, buvusiam šilutiškiui paskirta švelniausia bausmė

ail handcuffs 405Didžiojoje Britanijoje nuteista lietuvių gauja, vogusi švino lakštus nuo bažnyčių stogų. Jų padaryti nuostoliai siekia 1 mln. svarų sterlingų – tiek iš viso Anglijos bažnyčiai teks pakloti už remontą.

Linkolnšyre įsikūrusi gauja per 9 mėnesius nudraskė 20 bažnyčių trijose grafystėse. Pardavinėdami vogtą šviną lietuviai uždirbo apie 70 tūkst. svarų. Už tai šeši ilgapirščiai nuteisti kalėjimo bausmėmis, – rašo „Daily Mail“.

Lietuvos žiniasklaidos duomenimis, gaujoje buvo ir iš Šilutės kilęs Vitalijus Vilkys. 27 metų vyras už vogto švino realizavimą nuteistas 6 mėnesiams kalėjimo, bausmę atidedant 2 metams, ir 180 valandų viešųjų darbų.

Gauja veikė visuose Rytų Midlenduose ir buvo sučiupta tik kai policija autostradoje sustabdė automobilį, prikrautą vogto švino.

Šeši gaujos nariai buvo suimti, susiejus jų perdirbimo punktams parduotą metalą su padarytais nusikaltimais.

Tyrėjai mano, kad būtent lietuvių gauja atsakinga už pastaraisiais metais Linkolnšyre ypač išaugusį bažnyčių apiplėšimų skaičių. Čia buvo apiplėšti 186 religinės paskirties pastatai. Po gaujos sulaikymo apiplėšimų sumažėjo 90 proc. – 2012 m. nukentėjo tiktai 19 bažnyčių.

30 metų Andrius Čereška, 30 m. Audrius Kvedaras ir 36 m. Tadas Andruška, visi iš Linkolno, už Anglijos bažnyčiai priklausančio švino vagystes gavo po 4 metus kalėjimo, o 34 m. Vidas Andruška – 7 metus.

23 metų Nerijus Razma, kaltinamas dėl vienos vagystės, nuteistas 22 mėnesiams kalėjimo.

V.Vilkys, kaip minėta, gavo švelniausią bausmę – lygtinį įkalinimą ir viešųjų darbų.