Anglų kalbos pamokose – ne tik gramatika?

 

girl-2771936 960_720Mokytojai neretai pabrėžia, kad anglų kalbos pamokos ir gramatika – neatsiejami dalykai. Neva gramatika – tai pamatas, be kurio nepasiseks išmokti kalbos. Tačiau…

Ar viskas priklauso nuo požiūrio?

Žmonės puikiai susišneka angliškai net nesigilindami į gramatikos subtilybes! Skamba kaip erezija? Galbūt, tačiau pasirodo, jog noras susišnekėti užsienietiškai – tai ne gramatikos „kalimas“, o lankstesnis požiūris.

Paantraštėje nurodyta: AR VISKAS PRIKLAUSO NUO POŽIŪRIO? Čia reikėtų paminėti ir tų, kurie mokosi, ir mokytojų požiūrį. Štai pripažinti anglų kalbos kursai – nebūtinai „meldimasis“ gramatikai. Tai gali būti visiškai kitokie mokymosi metodai, o rezultatai – pateisinantys ir pranokstantys lūkesčius.

Lygiai taip pat šnekėtina apie norinčiųjų išmokti pasiteisinimus: nesiseka; aš negabus; vis tiek nepavyks… O kodėl nepavyks? Kodėl teigiama, jog negabus? Kodėl nesiseka? Dar keisčiau, kai sakoma „aš negabus“, bet net nepakyla ranka atsiversti vadovėlio.

Taigi, remiantis aptartais dalykais galima teigti, jog nuo požiūrio priklauso labai daug. Kuo optimistiškiau žvelgiama į situaciją, tuo draugiškesnė tampa anglų kalba. Tiesa, pravartu paminėti štai ką: jei anglų kalbos pamokos profesionalios, kokybiškos, jei jose nesistengiama vadovautis archajiškais metodais, tada tikėtinas ir pozityvumas, ir geri rezultatai. O štai nuobodžios ir nelanksčios pamokos žada visai kitokius rezultatus. Todėl labai svarbu atsirinkti, kokius kursus lankyti, antraip galima nusivilti ir imti kartoti tokius žodžius kaip „negabus“, „nesiseka“ ar „nuobodu“, „sudėtinga“, „nesąmonė“.

Neprošal suprasti visiems: ANGLŲ KALBOS PAMOKOS NĖRA VIEN GRAMATIKOS LIAUPSINIMAS. Kas be ko, taisyklės reikalingos, jomis vadovaujantis mokomasi. Bet tai nereiškia, kad gramatikos guru susišnekės geriau, nei tas, kuris yra įsisavinęs pagrindus.

Anglų kalba įvairialypė, čia aktualu ir norėti, ir stengtis, ir gilintis į keletą krypčių, neapsiriboti gramatinių laikų taisyklėmis ar vien tik žodynu. Ir tada pastangos atsiperka. Atsipirkti gali netgi finansiškai! Tai patvirtina asmenys, užimantys aukštas pareigas.

Esama visokių nežinomųjų, visokiausių dilemų. Tačiau panašu, kad teigiamas požiūris padeda išspręsti dalykus, kurie iš pirmo žvilgsnio yra chaotiški. Tad… sekasi, nenuobodu, nesudėtinga ir nestinga gabumų. Ir nereikia gramatinio pertekliaus!