ANONSAS: Valdžios postus bandė gelbėti kryželiais

VALDZIOS RINKIMAI 1Trečiadienį prie rajono vairo pirmą kartą stojo moteris – nuvertus iš posto Virgilijų Pozingį, mero pareigos patikėtos verslininkei Daivai Žebelienei.

O iš rajono valdžios šešetuko beliko tik du vadovai – Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojai Dainora Butvydienė ir Raimundas Ambrozaitis. Pačiai direktorei Idai Vasiljevienei ir abiem mero pavaduotojams – Stasei Skutulienei bei Vaidui Paviloniui – irgi teko atsisveikinti su pareigomis.

Taip rajono valdžią iškedeno opozicijos politikai, į savo pusę patraukę kelis valdančiųjų atstovus.

 Perversmas neapsiėjo be intrigų: valdžią bandantys apsaugoti valstiečiai, darbiečiai ir tvarkiečiai apgaulėmis ir boikotu bandė sužlugdyti posėdį.

„Šilutės naujienų” žiniomis, prieš posėdį valdžios koalicijos politikams ir buvo paskelbtas scenarijus, kaip suardyti normalią posėdžio eigą ir bandyti žlugdyti interpeliacijos iniciatorių sprendimą iš pareigų atstatydinti merą V.Pozingį.

Politikai, sutartinai patvirtinę slapto balsavimo biuletenio pavyzdį, kurį videoproektoriaus ekrane parodė Tarybos sekretorius Jonas Jaunius, net neįtarė, kad būtent jame yra užprogramuotas galimas balsavimo procedūros pažeidimas.

Kai įvyko balsavimas dėl V.Pozingio atleidimo iš mero pareigų, trys komisijos nariai peržiūrėję balsavimo biuletenius konstatavo, kad trys iš jų yra yra sugadinti ir negaliojantys – esą, apskritimai „Atleisti” užbraukti neteisingai: kryželiai išlenda už apskritimų ribų.

Netrūko ir kitokių akibrokštų. Posėdžio vedimo vairą perėmus naujai merei D.Žebelienei, iš posėdžio staiga dingo Tarybos sekretorius – J.Jaunius. Tikėtasi, kad tai sutrukdys sklandžiam tarybos darbui.

Apie tai plačiau skaitykite rytojaus „Šilutės naujienų” numeryje.