Pasieniečių dienos renginiai

Birželio 29-ąją minima Pasieniečių diena. Tai profesinė beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šiemet pagrindiniai Pasieniečių dienos šventiniai renginiai vyks Šilutėje.
PROGRAMA
11.00 val. Šv. Mišios Šv. Kryžiaus bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1).
12.00 val. VSAT vėliavų būrių maršas paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės.
12.30 val. Ceremonialas aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai.
13.00 val. VRM reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas.
13.30 val. Parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa.
14.00 val. Astos Pilypaitės koncertas.
P.s. bus siurprizų iš dangaus 😊
Visos šventės metu Šilutės senojo turgaus aikštėje veiks ir pasieniečių ekspozicija. Apie galimybes tapti VSAT pareigūnu pasakos Pasieniečių mokyklos atstovai. Bus galima apžiūrėti mobilią dokumentų tikrinimo laboratoriją, pasieniečių ginkluotę, įrangą, transporto priemones, pabendrauti su kinologais ir pamatyti jų dresuojamus augintinius. Savo veiklą bei įrangą visuomenei demonstruos ir VSAT Branduolinio saugumo kompetencijos centro pasieniečiai.
Pasieniečių dienos ištakos irgi siekia tarpukario Lietuvos laikus. Pirmąkart ši profesinė šventė paminėta 1922-aisiais. Tų metų sausį krašto apsaugos ministras Jonas Šimkus pasirašė įsakymą kariuomenei, kuriuo įteisino birželio 29-ają kaip Pasienio pulko šventę.
1999 m. Pasieniečių dienos minėjimas buvo atkurtas ir VSAT bei jos padaliniuose profesinė šventė vėl pradėta kasmet minėti birželio 29-ąją.

SVARBU
— Renginys yra viešas ir nemokamas.
— Jo metu gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama, o vaizdo medžiaga naudojama Valstybės sienos apsaugos tarnybos komunikacijos kanaluose.